Sygic Travel má nový web a iOS aplikáciu. Zobrazuje 24 miliónov turistických miest priamo na mape

16. 05. 2018

Sygic spustil Sygic Mapy, prvé mapy na svete zamerané priamo na cestovanie. Na rozdiel od bežných online máp zobrazujú priamo na mape turisticky zaujímavé miesta, a výrazne tak uľahčujú prípravu výletov a navigáciu. Pomocou integrovanej funkcie plánovača je možné si vopred pripraviť kompletný itinerár alebo si len uložiť zaujímavé miesta na neskôr. Nechýba ani cestovateľský sprievodca pre viac ako 10 tisíc destinácií, fotky, 360° videá, vyhľadávanie hotelov, rezervácia výletov a vstupeniek. Sygic Mapy nahrádzajú pôvodný plánovač Sygic Travel.

Mapa na dovolenku
Pôvodný webový plánovač Sygic Travel sa teraz nazýva Sygic Maps a ľudia ho nájdu na doméne maps.sygic.com. A ako už názov napovedá, do popredia sa dostala mapa. "Doteraz sme sa zameriavali na detailné plánovanie itinerára. Cestovateľ si s našou pomocou naplánoval trasu, vybral si pamiatky a zarezervoval si hotel. To vieme stále, avšak teraz vychádzame v ústrety aj tým, ktorí chcú skôr surfovať mapou a objavovať. Na rozdiel od ostatných online máp totiž turistické miesta zobrazujeme priamo na mape," vysvetľuje Lukáš Nevosád, VP pre Travel v Sygic.

Sygic Maps zobrazujú mapu cez celú obrazovku a v ľavom hornom rohu je klasické vyhľadávacie políčko, presne tak, ako sú užívatelia zvyknutí napríklad pri Google Maps. Cestovatelia určite ocenia aj záložku Sprievodca, kde nájdu odporúčané miesta pre viac ako 10 tisíc destinácií, rovnako tak ako fotky, 360 ° videá, vyhľadávanie hotelov, rezervácia výletov a vstupeniek. Naplánované výlety alebo uložené obľúbené miesta si môžu ľudia synchronizovať zo Sygic Maps priamo do mobilnej aplikácie Sygic Travel pre iOS a Android. A práve iOS aplikácia taktiež prešla premenou.

Aplikácie v novom
Aj v iOS aplikácii Sygic Travel sa dostala do popredia mapa. Ľuďom pomôže najmä v teréne, kde objavujú svoje okolie a chcú sa zorientovať. „Aplikáciu stačí otvoriť a hneď vidíte turistické miesta okolo seba. Či už ste online alebo máte stiahnutú mapu pre offline použitie. Už nejde len o plánovanie dovolenky, ale aj o objavovanie. Aplikácia tak pomôže napríklad aj pri popoludňajšom výlete. Sme jedineční v tom, že kombinujeme turistického sprievodcu s mapou, a to celosvetovo," uvádza Lukáš Nevosád. Na obdobnej aktualizácii Android aplikácie Sygic Travel sa aktuálne intenzívne pracuje.

Ďalšie kroky
Čo sa týka domény travel.sygic.com, na ktorej bol pôvodný webový plánovač, tak tú Sygic plánuje využiť pre cestovateľský magazín. Pracuje sa tiež na dátach, dostupnosti vo viacerých jazykoch a na integrácii do inteligentných hodiniek.