Sygic Travel nabízí svá cestovatelská data a nástroje dalším společnostem

Globální cestovatelský plánovač Sygic Travel nově nabízí svá data a nástroje pro plánování výletů dalším společnostem v cestovním ruchu. Obsah, který již ověřilo několik milionů cestovatelů, zahrnuje 20 milionů výletních míst, 2 miliony hotelů a 70 tisíc prohlídek a vstupenek. Firmy mohou obsah využít pro vytváření cestovních průvodců na míru, zobrazení populárních míst ve svém okolí nebo pro přidání plánovače výletů na své stránky a do mobilních aplikací. Díky propojení zajímavých míst s nabídkou prohlídek a vstupenek mohou společnosti získat i vedlejší příjem z jejich prodeje.

„Cestování je dnes už spíše životním stylem a agentury, poskytovatelé ubytování nebo třeba i dopravci chtějí svým klientům nabídnout více než jednorázový nákup noci v hotelovém pokoji. Hledají způsoby, jak jim zajistit informace a služby, ke kterým se budou rádi vracet. A přesně takový obsah se nám po téměř šesti letech podařilo vybudovat a ověřit jej na několika milionech uživatelů. Proto jsme se nyní rozhodli nabídnout naše data a funkce pro plánování výletů i dalším firmám,” vysvětluje Barbora Nevosádová, vedoucí byznys oddělení Sygic Travel.

Takzvaný Sygic Travel SDK (software development kit) zajišťuje pohodlnou práci s databází turistických míst, jejich snadné zobrazení na mapě a vytvoření seznamu oblíbených. U populárních míst si mohou lidé zobrazit fotky, popisky, otevírací dobu, vstupné a kontaktní informace. Na zprostředkování prohlídek a vstupenek spolupracuje Sygic Travel se společností Viator, která je světovým lídrem v této oblasti.

Možností, jak využít cestovatelský obsah Sygic Travel, je celá řada, ať už v mobilních aplikacích nebo na webových stránkách. „Potenciální partneři mohou s naší pomocí tvořit jednoduše vlastní cestovatelské aplikace, nabízet seznamy nejlepších památek ve svém okolí, zobrazovat fotky, popisky, ale i třeba 360° videa z nejrůznějších destinací,” vysvětluje Lukáš Nevosád, vedoucí Sygic Travel, a dodává, že „na dalších funkcích aktuálně pracujeme. Cílem je, aby Sygic Travel SDK uměl do konce roku to samé, co aktuálně nabízí plánovač Sygic Travel. Firmy si tak vytvoří vlastní plánovač itineráře nebo třeba systém pro důmyslnější zobrazení prohlídek a vstupenek.”

Sygic Travel vznikl v České republice roku 2011 pod názvem Tripomatic. Měsíčně jeho webový plánovač a iOS a Android aplikace použije půl milionu cestovatelů. V loňském roce přešla firma pod společnost Sygic, kterou svět zná především díky vývoji druhé nejúspěšnější navigace na světě. Balíček Sygic Travel SDK, který Sygic Travel nabízí dalším firmám, je součástí tzv. Sygic Mobility Development Kit společnosti Sygic.