Sygic predstavuje bezplatnú funkciu Flight Tracker v aplikácii Family Locator

22. 06. 2016

Tvorca najpokročilejšej navigačnej aplikácie na svete Sygic oznámil, že všetci používatelia obľúbenej aplikácie Family Locator budú mať prístup k vynovenej funkcii Flight Tracker. Funkcia bola doposiaľ k dispozícii len pre používateľov s prémiovým balíkom. Odteraz môžu všetci rodičia sledovať pohyb svojich detí kdekoľvek vo svete.

Aplikácia Sygic, ktorú používa viac ako 130 miliónov jedinečných používateľov, má zmapovanú – s výnimkou niekoľkých ostrovov – celú planétu. Vďaka partnerstvu so spoločnosťou FlightAware môže Sygic informovať rodiny o odletoch a pristátiach lietadiel, oneskorených príletoch alebo zrušených letoch bez toho, aby ich príbuzní v lietadle potrebovali GPS či dátové pripojenie. Vďaka tejto novinke sa Family Locator stal prvou aplikáciou na svete, ktorá členom rodiny ponúka základné sledovanie letov zdarma. V aplikácii taktiež pribudla možnosť prihlásiť sa vopred aj do viacerých letov, vďaka čomu sa používatelia nemusia prihlasovať pri každom prestupe. Rodičia či príbuzní tak môžu sledovať svojich potomkov, kamkoľvek sa vyberú.

„Cestovanie je v dnešnej dobe dostupné pre všetkých a informácie o tom, kde sa práve nachádzajú členovia našej rodiny, neboli ešte nikdy také dôležité ako práve dnes,” hovorí Michal Štencl, CEO a zakladateľ spoločnosti Sygic. „Sme radi, že aplikáciou Family Locator a funkciou Flight Tracker môžeme rodinám prispieť k duševnej pohode, kým sú ich najmilší na cestách.”

Aplikácia Family Locator je dostupná pre platformy iOS a Android a môže sa pochváliť množstvom bezplatných funkcií, ale aj exkluzívnych možností pre používateľov s prémiovým balíkom. Bezplatné funkcie zahŕňajú sledovanie letov s poskytnutím základných informácii o lete; polohu v reálnom čase; upozornenia na nahlásenie polohy a núdzové upozornenia; upozornenia na bezpečné a nebezpečné zóny a bezplatné posielanie správ. Používatelia s prémiovým balíkom majú navyše funkciu monitorovania letov s podrobnejšími informáciami a sedemdňovú históriu polohy a pohybu členov svojej rodiny. Aplikáciu Family Locator testovalo a schválilo 70 000 rodín a získala tak ocenenie Parent Tested Parent Approved.

Každý rok sa na cestách stratia tisíce ľudí. Za posledné dve desaťročia prekročil počet nezvestných ľudí na celom svete viac ako štyri milióny. Je pochopiteľné, že nezvestní členovia rodiny za sebou zanechávajú mnoho nešťastných príbuzných. Odteraz však ľudia na celom svete môžu spávať pokojnejšie, pretože aplikácia Family Locator a funkcia Flight Tracker im poskytnú informácie v reálnom čase o mieste pobytu ich príbuzných, či už cestujú autom, loďou alebo lietadlom.

„Family Locator je neoceniteľný nástroj pre rodiny, ktoré chcú zostať v kontakte,” pokračuje Štencl. „Spoločnosť Sygic je hrdá na to, že môže svojim zákazníkom ponúknuť najinovatívnejšiu rodinnú GPS aplikáciu na trhu. Je to neprekonateľné a cenovo dostupné riešenie, ktoré sa postará o bezpečnosť detí v každom veku.”