Sygic urobil najväčší update navigácie pre Androidy vo svojej histórii

29. 04. 2021

Po niekoľkých mesiacoch interného vývoja Sygic kompletne prerobil svoju najpopulárnejšiu mobilnú GPS navigáciu pre OS Android. Aktualizácia prebehla nedávno spolu s uvedením konektivity Android Auto. Sygic teraz môže prinášať inovácie ešte rýchelšie ako doteraz.

Verní používatelia Sygic GPS Navigácie (najstarší používateľ verzie pre OS Android je vo firemnej databáze už od roku 2010 – t. j. 11 rokov) si po sprístupnení konektivity Android Auto mohli všimnúť v navigácii niekoľko zmien. Najviditeľnejšie sú estetické zlepšenia, ale prišlo aj k niekoľkým technickým vylepšeniam. A bude ich ešte viac. Za zmenami v špičkovej aplikácii spoločnosti Sygic stojí masívna technologická aktualizácia.

Priekopníci v oblasti navigácií zo spoločnosti Sygic vytvorili vlastné mobilné SDK (software deveopment kit, t.j. súbor nástrojov pre vývoj softvéru, ktorý umožňuje vytváranie aplikácií), čím odštartovali novú éru aplikácie Sygic GPS Navigácie., čím odštartovali novú éru Sygic GPS Navigácie. Mobile SDK spoločnosti Sygic obsahuje aj mapy a algoritmy a sústredí sa na používateľskú skúsenosť. V porovnaní s pôvodným rozvetveným kódom je nový kód kompaktnejší a jednoduchšie sa s ním pracuje.

To prináša vývojárskemu tímu veľa výhod, ale najmä im zjednodušuje a urýchľuje prácu. Akýkoľvek nový prvok dizajnu alebo funkcionalita sa dá naprogramovať alebo opraviť efektívnejšie a rýchlejšie. Nedávne sprístupnenie konektivity Android Auto by bez tejto aktualizácie softvéru nebolo možné. Lukáš Dermek, šéf produktu Sygic GPS Navigation, ktorý aktualizáciu koordinoval, vysvetľuje: „Všetko sme museli pripraviť podľa presne definovaných pravidiel. S aplikáciou založenou na Sygic Mobile SDK s prepracovaným a efektívnym dizajnom kódu to bolo oveľa jednoduchšie. Vieme tak lepšie oddeliť aplikáciu bežiacu na mobilnom zariadení od aplikácie bežiacej cez konektivitu Android Auto.“

Zákazníkom prinesie táto aktualizácia veľa zlepšení. Po otvorení si všimnú prepracované menu a nastavenia. Vyhľadávanie adresy funguje lepšie a rýchlejšie, navigácia a predpokladaný čas príjazdu sa vypočítavajú presnejšie. Aplikácia je rýchlejšia a stabilnejšia a jej prevádzka je optimalizovaná tak, aby batéria mobilu vydržala čo najdlhšie.

Podrobnosti o trase získali nové usporiadanie, ktoré obsahuje viac informácií v prehľadnom rozložení. Nájdete tu ešte viac podrobností o vzdialenosti a trvaní jazdy pre každé miesto prejazdu a na sekundárnej úrovni sú špecifikácie aj ku každej položke na trase.

Všetky menu aplikácie Sygic GPS Navigation majú zjednotenú farebnosť a dizajn a celá aplikácia sa dá nastaviť do svetlého alebo tmavého režimu (tzv. Dark mode). V hlavnom menu pribudla nová ikona konektivity Android Auto.

Mestské mapy majú nový a podrobnejší dizajn už pri nižšej úrovni priblíženia, zatiaľ čo dátová veľkosť mapy ostáva porovnateľná so starou verziou. Vedľajšie cesty a zelené plochy odteraz uvidíte aj bez priblíženia danej oblasti. Špecifické informácie o premávke a údržbe ciest sú na mape teraz ešte čitateľnejšie vďaka pridaným ikonám.

Keď si používateľ stiahne mapu mesta, má k dispozícii aj celkovú mapu danej krajiny a okolitého regiónu vrátane názvov krajín, diaľničnej siete a zelených lesných oblastí.

Používatelia odteraz vidia mapu v navigácii z vtáčej perspektívy, vďaka čomu majú lepší prehľad o trase, vrátane preferovaných bodov záujmu, ktoré sa na trase nachádzajú. Pre lepšiu čitateľnosť je zmenené aj usporiadanie značiek a textov.

Stále vám to nestačí? Aktualizácia umožní prípravu ďalších technologických inovácií v aplikácii a rýchlejšiu cestu k používateľom. Svoje Mobile SDK Sygic použil už aj pri riešeniach pre B2B segment v oblasti poisťovníctva a telematiky.