Offline GPS navigácia od Sygicu je dostupná na Android Auto

05. 04. 2021

Jedna z najočakávanejších udalostí pre šoférov, ktorí používajú Android telefón, je tu. Sygic GPS Navigácia je odteraz dostupná na Android Auto ako jedna z prvých navigačných aplikácií s výhodou offline máp. Používa ju viac ako 200 miliónov zákazníkov po celom svete.

Android Auto prináša používateľom Sygic GPS Navigácie úplne nový zážitok z jazdy. Zobrazovanie navigácie na obrazovke auta umožňuje bezpečnejšie a pohodlnejšie používanie. Znamená to koniec mobilných zariadení na čelnom skle a možnosť lepšie sa sústrediť na šoférovanie bez potreby sledovať mobilný displej.

Po pripojení telefónu k autu s podporou Android Auto, sa navigácia zobrazí na obrazovke auta. Používanie je intuitívne a jednoduché vďaka veľkému menu a funkčnému dizajnu. 3D mapy a všetky navigačné prvky sú čitateľnejšie. Zreteľnejšie sú aj pokyny hlasovej navigácie vďaka priamemu prepojeniu na audio systém auta.

Ako dodatočný bonus má Sygic GPS Navigácia aj offline mapy, ktoré spoľahlivo navigujú aj v oblastiach so slabým internetovým signálom. Ďalšie funkcie, ktoré zvyšujú bezpečnosť cestovania so Sygicom, sú rýchlostné upozornenia pri prekročení či zmene maximálnej rýchlosti, prediktívny výpočet trasy, ktorý predvída dopravnú situáciu, ako aj zjednodušený asistent jazdných pruhov, ktorý uľahčuje prechod zložitými križovatkami.

Vďaka integrácii s Android Auto môže používateľ aplikovať svoje personalizované nastavenia navigácie a máp v Sygicu v každom aute, ktoré je kompatibilné s Android Auto. To je veľmi praktické pre tých, ktorí používajú firemné autá, autá z požičovne či car-sharing.

Agilný tím developerov zo slovenského Sygicu dokončil projekt po mesiacoch intenzívnej práce. „Sme šťastní, že nás pozvali ako jedného z prvých partnerov do Android for Cars Library. Veľmi sa tešíme, že sa Sygic dá používať cez obrazovku auta, čo je pre navigáciu výborná voľba. Veríme, že používateľom sa budú páčiť naše pekné offline mapy, ale aj ostatné prvky, ktoré robia Sygic spoľahlivým a bezpečným sprievodcom na cestách" povedal Lukáš Dermek, Head of Product zo spoločnosti Sygic.

Sygic GPS Navigácia bude na Android Auto sprístupňovaná v podporovaných krajinách postupne.