Sygic dodaje funkcję Smart Mobile Speed Cams (Przenośne fotoradary) do nawigacji Sygic GPS

03. 06. 2020

Globalna baza danych zawiera informacje od użytkowników i z innych źródeł, takich jak komunikaty informacyjne czy badania terenowe, dzięki czemu zapewnia wyjątkową jakość i dokładność informacji.

Sygic, producent nawigacji o zasięgu globalnym, której zaufało ponad 200 milionów kierowców, dodaje nowy dodatek premium Mobile Speed Cam (Przenośne fotoradary) do swojej najlepszej nawigacji mobilnej.

Funkcja ta pomaga w uniknięciu mandatów oraz przyczynia się do zmniejszenia liczby wypadków w niebezpiecznych miejscach na drodze, ponieważ skłania do zdjęcia nogi z gazu.

„Uważamy, że o fotoradarach można informować efektywniej niż nieustannie rozpraszając kierowcę, kiedy powinien być skupiony wyłącznie na drodze” — mówi dyrektor ds. produktu Sygic Lukas Dermek.

„Dlatego nowy dodatek do nawigacji Sygic GPS wykorzystuje nie tylko dane od użytkowników, ale także z innych źródeł, takich jak badania rządowe, serwisy informacyjne i badania terenowe” — dodaje Dermek.

Z przeglądu badań na temat tego, czy obecność fotoradarów przyczynia się do zmniejszenia liczby rannych, ofiar śmiertelnych i wypadków drogowych przeprowadzonego w 2010 r. przez Cochrane wynika, że 28 badań „wskazuje na zmniejszenie liczby wypadków w obszarach objętych kontrolą radarową po wdrożeniu programu”.

Wymuszenie ograniczenia prędkości przyczyniło się do zmniejszenia liczby wypadków o 49%. Jednocześnie liczba wypadków śmiertelnych zmalała o 58%.

Dodatek Mobile Speed Cam (Przenośne fotoradary) jest dostępny w Sygic GPS Navigation dla systemów iOS i Android.