MWC 2019: Sygic i Ford prezentują pierwszą nawigację z funkcją wytyczania tras ciężarówek

25. 02. 2019

Ostatnia aktualizacja umożliwia kierowcom samochodów ciężarowych, dostawczych, pickupów i przyczep kempingowych z łącznością Ford SYNC® na wybranych rynkach unikanie wąskich dróg, niskich mostów i innych ograniczeń dotyczących ich pojazdu.

Sygic, jedyna firma w branży usług nawigacyjnych, która obsługuje wszystkie standardy łączności, zaprezentowała podczas kongresu MWC 2019 w Barcelonie łączność Truck Navigation z systemem wbudowanym w desce rozdzielczej. Nowe funkcje obejmują wytyczanie tras dla samochodów ciężarowych i wiele innych udogodnień dla zawodowych kierowców.

Oczekiwana aktualizacja umożliwi użytkownikom wyświetlanie obrazu z ultranowoczesnej nawigacji 3D w trybie offline na wbudowanym systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu, a także korzystanie z wielu funkcji bezpieczeństwa.

„Jesteśmy pionierem łączności od 2014 roku. Segment samochodów ciężarowych to dla nas kolejny kamień milowy. Oferuje on duże możliwości w zakresie łączności, które wkrótce zaprezentujemy”, powiedział Martin Strigac, CEO Sygic.

Aplikacja Truck Navigation od Sygic jest używana przez ponad milion zawodowych kierowców każdego dnia i oferuje szereg inteligentnych funkcji bezpieczeństwa. Mapy działają w niej nawet na obszarach wiejskich bez połączenia z internetem – dzięki kompleksowym mapom offline z trójwymiarowymi modelami rozpoznawalnych obiektów, które umożliwiają łatwiejszą orientację w terenie.

Kierowcy ciężarówek i pojazdów kempingowych mają do dyspozycji kilka specjalnych funkcji i spersonalizowaną usługę wytyczania tras. Obejmuje ona ustawienie parametrów pojazdu wraz z dozwoloną prędkością maksymalną oraz unikanie ograniczeń na trasie, takich jak wąskie drogi czy niskie mosty.

Planując trasę, kierowcy mogą korzystać z rozszerzenia Google Chrome Sygic Truck Route Sender, które umożliwi im wysyłanie nieograniczonej liczby punktów na trasie bezpośrednio do aplikacji Truck Navigation. Aplikacja zoptymalizuje trasę w celu osiągnięcia najlepszego czasu przejazdu i oszczędności paliwa, a dodatkowo umożliwi skorzystanie z milionów punktów POI odpowiednich dla pojazdów ciężarowych i kempingowych.

„Widzimy ogromny potencjał w segmencie aplikacji nawigacyjnych dla tego typu pojazdów. Wbudowane systemy informacyjno-rozrywkowe są coraz częściej wybierane przez producentów oryginalnego wyposażenia ciężarówek”, wyjaśnił Strigac.

Jak dodał: „W tym segmencie większa integracja map z danymi z czujników samochodowych i innych systemów telematycznych ma szczególne znaczenie, jeśli zależy nam na poprawie efektywności operacyjnej flot. Dlatego zapewnienie Profesjonalnej Nawigacji z SDK otwiera świat zupełnie nowych możliwości”.

Aplikacja Sygic Truck Navigation z łącznością Ford SYNC®, w wersji oprogramowania 2.3 lub nowszej, pod koniec marca trafi na urządzenia z systemem Android, a w trzecim kwartale także na iOS.

Sygic Truck Navigation jest dostępna do pobrania w sklepie Apple App Store i Google Play. Więcej informacji o tym, jak Sygic integruje dane z czujników samochodowych, można znaleźć w ostatnim wpisie na blogu.