Sygic se stala vůbec první aplikací GPS navigace, která funguje s technologií od Ford Motor Company

04. 01. 2017

Sygic je první GPS aplikace, která bude používána jako partnerská ve společnosti Ford. S více než 150 miliony uživatelů a celosvětovým pokrytím je technologie Sygic dostupná pro uživatele chytrých telefonů se systémy iOS a Android; její aplikace Sygic Car Navigation byla optimalizována, aby bezproblémově pracovala ve spojení s dotykovou obrazovkou SYNC® 3 ve vozech Ford.

Tyto dvě společnosti spojily své úsilí a vytvořily funkci AppLink® propojující technologie Sygic a SYNC, díky níž uživatelé mohou promítat navigační aplikace přímo z chytrého telefonu na dotykovou obrazovku SYNC 3 ve vozidle. Tato nová funkce promítá informace navigace na dotykovou obrazovku a provádí pokyny hlasových příkazů, čímž řidiči umožňuje soustředit se na provoz před sebou a mít volné ruce pro řízení.

Michal Štencl, CEO ve společnosti Sygic, k tomu uvedl: „Sygic si klade za cíl prozkoumat mezní možnosti navigace, což je koncept, který přímo přispěl k podpoře našeho věhlasu jako vedoucí společnosti v oblasti navigací pro připojená vozidla. Těšíme se, až budeme moci během roku 2017 odhalit nové nejmodernější prémiové funkce a další vylepšení v našem globálním partnerském portfoliu.“

Když je chytrý telefon spárován s vozidlem přes kabel USB, aplikace Sygic pak již není ovládána přes tento telefon. Informace aplikace jsou automaticky promítány na dotykovou obrazovku vozidla a spojeny s hlasovým ovládáním, díky čemuž se ovládání navigačních aplikací stává mnohem pohodlnějším. Tato technologie si klade za cíl omezit nutkání řidičů brát a dívat se na jejich mobilní zařízení.

Podle studie, kterou v roce 2015 provedlo výzkumné centrum Pew Research Center, dvě třetiny Američanů nyní používají chytré telefony. Z více než 1600 uživatelů chytrých telefonů, kteří se zúčastnili studie Pew, 67 procent uvedlo, že svůj chytrý telefon používají minimálně příležitostně pro účely podrobné navigace při řízení. Jedenatřicet procent účastníků pak uvedlo, že často používají navigační aplikace prostřednictvím chytrého telefonu.

Sygic je první tvůrce mobilních aplikací, který využil výhod funkce AppLink ve vozech Ford k přesunutí mobilní navigace z obrazovky telefonu na dotykovou obrazovku vozidla. Technologie Sygic, která je k dispozici ve více než 200 zemích a asi 40 jazycích, je optimalizována tak, aby hladce spolupracovala s technologií Ford SYNC 3 – řidičům tím nabízí více možností, jak používat navigaci. Aplikace Sygic Car Navigation bude spuštěna u vozidel Ford modelové řady 2018.

„Jelikož většina Američanů v současnosti používá chytré telefony a většina z nich je používá pro navigaci, společnost Ford je hrdá na to, že může zavést tuto novou funkci,“ řekl Don Butler, výkonný ředitel pro Ford Connected Vehicle and Services. „Očekáváme, že tato varianta mobilní navigace pomůže zvýšit bezpečnost tím, že umožní řidičům koncentrovat se na provoz a mít volné ruce k řízení vozidla“.