Sygic GPS Navigation zapewnia łączność z Androidem, ale Android Auto nadal jest blokowana przez Google

05. 09. 2019

Google uparcie odmawia zewnętrznym producentom map i nawigacji możliwości łączenia się z Android Auto. Z platformy tej mogą korzystać tylko należące do Google aplikacje nawigacyjne Mapy Google i Waze. Sygic naciska na Google, aby otworzyła łączność z Android Auto i dała możliwość wyboru także użytkownikom smartfonów z systemem Android.

Sygic , nawigacja ciesząca się zaufaniem ponad 200 milionów kierowców, zyskuje łączność MirrorLink z Sygic GPS Navigation dla urządzeń z systemem Android. Ta nowa funkcja umożliwia użytkownikom łączenie smartfonów i tabletów z systemem Android bezpośrednio z wbudowanym ekranem samochodu w sposób podobny do Apple CarPlay. W dalszych miesiącach firma planuje dodać więcej opcji łączności z samochodami.

„Chcemy udostępnić naszą nawigację wszystkim, także użytkownikom systemu Android. Niestety, system łączności obsługujący najnowsze samochody i smartfony – Android Auto– nadal współpracuje tylko z aplikacjami nawigacyjnymi Google” – mówi CEO Sygic Martin Strigac.

„W zeszłym roku firma Apple zrozumiała, że otwarcie CarPlay dla aplikacji nawigacyjnych innych producentów nie zaszkodzi jej interesom i wniesie świeży powiew innowacji do platformy, na czym użytkownicy Apple CarPlay mogą tylko zyskać” – daje.

Sygic prowadzi pionierskie starania w dziedzinie łączności samochodowej od 2014 r. i jest jedną z pierwszych firm, która umożliwiła wyświetlanie swojej nawigacji na wbudowanym ekranie samochodu. Od tamtej pory firma Sygic opracowała wsparcie dla prawie wszystkich standardów łączności samochodowej, w tym CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) i Bosch mySPIN.

„Dopóki firma Google nie przestanie blokować rozwoju rynku swoimi monopolistycznymi działaniami w odniesieniu do jednej z najpopularniejszych funkcji systemu Android – Android Auto – nie będziemy mogli umożliwić wyświetlanie naszej nawigacji na ekranach wszystkich samochodów” – wyjaśnia Strigac.

Najnowsza wersja Sygic GPS Navigation z obsługą technologii MirrorLink dla systemu Android jest dostępna do pobrania w sklepie Google Play.