MWC 2019: Sygic, globalny lider nawigacji, prezentuje nowe funkcje bezpieczeństwa w swojej aplikacji nawigacyjnej na Apple CarPlay

25. 02. 2019

Główną aktualizację łączności Sygic z Apple CarPlay firma ogłosiła podczas Światowego Kongresu Technologii Mobilnych (MWC) w Barcelonie.

Sygic, firma odpowiadająca za stworzenie przodującej aplikacji nawigacyjnej, której zaufało już ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie, zapowiedziała dziś aktualizację łączności swojej aplikacji Sygic GPS Navigation z Apple CarPlay. Prezentacja miała miejsce podczas kongresu MWC Barcelona 2019 w Hiszpanii.

Aktualizacja umożliwia użytkownikom telefonów iPhone iOS 12.x, posiadającym w samochodzie ekran kompatybilny z Apple CarPlay, wyświetlanie obrazu z aplikacji zarówno w systemie informacyjno-rozrywkowym pojazdu, jak i na iPhonie kierowcy. W poprzedniej wersji aplikacji obraz nie był wyświetlany na telefonie.

Szybkorosnąca liczba kierowców, którzy korzystają z nawigacji Apple CarPlay, odczuje teraz jeszcze większą satysfakcję z jej użytkowania, dzięki popularnym funkcjom bezpieczeństwa takim jak wyświetlacz przezierny Head-Up Display (HUD), który wyświetla instrukcje nawigacyjne na przedniej szybie, i kamera Dashcam, która zamienia ekran iPhone’a w narzędzie do ostrożnej jazdy.

Według danych statystycznych amerykańskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (NHTSA)
10% wypadków śmiertelnych i 15% wypadków z obrażeniami ciała w 2015 roku miało związek z rozproszeniem uwagi kierowcy. Wyświetlacz Head-Up Display (HUD) w ramach GPS Navigation firmy Sygic wyświetla mapy i wskazówki nawigacyjne z iPhone’a kierowcy na przedniej szybie samochodu, więc nie trzeba już spuszczać wzroku na telefon podczas prowadzenia pojazdu. CarPlay jest obecnie dostępny w ponad 400 modelach samochodów.

Świadomi bezpieczeństwa kierowcy napędzają rosnący rynek kamer samochodowych montowanych na desce rozdzielczej, który według amerykańskiego stowarzyszenia Consumer Technology Association (CTA) miał w 2018 zwiększyć się o 20% w porównaniu do poprzedniego roku. Takie rejestratory jazdy mogą kosztować nawet do 1600 PLN. Funkcja Dashcam od Sygic zapewnia użytkownikom bezpieczeństwo oraz chroni ich przed zbędnymi wydatkami, wykorzystując do rejestrowania sytuacji na drodze kamerę iPhone’a zamontowanego na desce rozdzielczej.

Warto również wspomnieć o takich funkcjach jak ukazujące się na wyświetlanej mapie punkty POI (Points of Interest) na trasie, czyli dane współrzędnych GPS ciekawych i ważnych lokalizacji, takich jak miejsca, w których można odpocząć, lub stacje benzynowe. Asystent Pasa pomaga w kierowaniu pojazdem podczas skomplikowanych sytuacji na drodze, wskazując właściwy pas ruchu.

„Poważnie traktujemy filozofię ciągłej innowacyjności”, oświadczył Martin Strigac, CEO Sygic. „Po wypuszczeniu produktu na rynek uważnie słuchamy uwag naszych użytkowników i staramy się opracowywać najwyższej jakości aktualizacje, zarówno dla wygody, jak i bezpieczeństwa naszych kierowców.”

Sygic jest jedną z niewielu firm nawigacyjnych, które obsługują wszystkie dostępne standardy łączności samochodowej. Ponadto spółka jest gotowa na współpracę z pakietami SDK innych dużych twórców oprogramowania do łączności z samochodami, takich jak Android Auto. A to w ramach jej misji bezpiecznego prowadzenia każdego kierowcy na świecie.