Aplikácia Sygic Car Navigation je pripojiteľná už aj cez AppRadio Pioneer

Spoločnosť Sygic, ktorá je s viac ako 200 miliónmi používateľov na celom svete lídrom v oblasti navigácie, a spoločnosť Pioneer Electronics, popredný špecialista na audio systémy pre vozidlá, dnes oznámili nadviazanie spolupráce. Technológia spoločnosti Sygic je k dispozícii pre používateľov smartfónov s operačným systémom iOS aj Android a jej prvotriedna aplikácia Sygic Car Navigation je optimalizovaná pre multimediálne systémy spoločnosti Pioneer s možnosťou prepojenia smartfónu a autorádia AppRadio.

Kompatibilita medzi aplikáciou Sygic a zariadeniami spoločnosti Pioneerumožňuje využívať výhody navigácie v palubnom počítači aj tým vodičom, ktorí si ešte nechcú kupovať nové vozidlo alebo ktorým sa nechce čakať na automobilového výrobcu svojho obľúbeného modelu, kým dobehne aktuálny vývoj. Aplikácia Sygic Car Navigation dokáže komunikovať s multimediálnymi systémami spoločnosti Pioneer a zobrazuje sa priamo na dotykovej obrazovke vozidla. Vďaka tomu dokážu vodiči využívať pokročilé funkcie navigácie, medzi ktoré patria najnovšie mapy dostupné aj offline s celoživotnými bezplatnými aktualizáciami, dopravné informácie, parkovacie služby, upozornenia na rýchlostné radary, dynamický asistent jazdných pruhov, ceny paliva, milióny bodov záujmu a iné.

„Tešíme sa na spoluprácu so spoločnosťou Pioneer a ako budeme spoločne s nimi budovať na ich pokročilých technológiách týkajúcich sa prepojiteľnosti vozidiel. Pokúsime sa spoločnými silami ešte viac zvýšiť bezpečnosť a jednoduchosť navigácie vo vozidle, aby si vodiči mohli lepšie vychutnať zážitok z jazdy,“ povedal Štefan Jančiga, viceprezident spoločnosti Sygic pre automobilový priemysel.

„Veľmi sa tešíme na spoluprácu so spoločnosťou Sygic a na rozšírenie možností výberu navigačných aplikácií pre našich používateľov. Navigácia zabudovaná priamo vo vozidle je záležitosťou osobnej preferencie. A keďže navigačnú aplikáciu spoločnosti Sygic uprednostňuje množstvo vodičov, vítame príležitosť priniesť túto skúsenosť aj ďalším používateľom,“ povedal Ronan McDonagh, generálny riaditeľ spoločnosti Pioneer pre plánovanie multimediálnych technológií.

Aplikácia Sygic Car Navigation je špeciálne optimalizovaná na spoluprácu so zabudovaným informačno-zábavným systémom vozidla prostredníctvom prepojenia smartfónu a palubného počítača. Vďaka multimediálnym systémom spoločnosti Pioneer môžu vodiči pohodlne ovládať navigačnú aplikáciu priamo na veľkom a prehľadnom displeji palubného počítača. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu vodiča používať a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy.

Spoločnosti Sygic v súčasnosti patrí absolútne prvenstvo na trhu s navigáciami a ich GPS aplikáciu označila spoločnosť BBC za jednu z najúspešnejších aplikácií na svete. „Filozofia spoločnosti Sygic je neustále posúvať hranice navigačných technológií. Tešíme sa na ďalšie revolučné nástroje a funkcie, ktoré používateľom prinesieme neskôr v roku 2018.“