Sygic pokaże na targach CES nową funkcję Alcohol Calculator w swojej aplikacji Car Navigation dla samochodów firmy FORD

10. 01. 2018

Sygic, najbardziej zaawansowana technologicznie aplikacja nawigacji na świecie, dziś przedstawiła nową funkcję Alcohol Calculator. Ta nowa funkcja będzie dostępna dla wszystkich posiadaczy samochodów marki Ford wyposażonych w system informacyjno-rozrywkowySync 3, a w ciągu kilku najbliższych tygodni stanie się dostępna także na innych platformach, takich jak aplikacje MirrorLink 1.1., InControl™ Jaguara i Land Rovera oraz HondaLink.

Sygic Car Navigation to najbardziej zaawansowana na świecie aplikacja nawigacji samochodowej, która zapewnia dostęp do map GPS, dostarcza aktualne informacje o natężeniu ruchu, pomaga znaleźć parking oraz sprawdza ceny paliw. Nowy Alcohol Calculator jest wyrazem zaangażowania firmy Sygic w poprawę bezpieczeństwa. Aplikacja zadaje kierowcy wsiadającemu do samochodu pytania pozwalające ustalić, czy nie spożył zbyt dużo alkoholu, aby teraz prowadzić.

Aplikacja Sygic jest zoptymalizowana pod kątem współpracy z ekranem dotykowym Forda Sync 3 AppLink za pośrednictwem technologii Smart Device Link [SDL] giganta motoryzacji. Kiedy kierowca wsiada do samochodu po godzinie 22:00 i włącza system informacyjno-rozrywkowy Sync3, aplikacja pyta go, czy spożywał alkohol. Jeśli kierowca odpowie, że tak, aplikacja wyświetli na ekranie dotykowym samochodu cztery proste pytania dotyczące płci, wagi, ilości spożytego alkoholu i tego, ile czasu upłynęło od wypicia ostatniej dawki alkoholu. Na podstawie tych odpowiedzi aplikacja stwierdza, czy kierowca może bezpiecznie ruszać w drogę.

W 2015 r. na drogach Unii Europejskiej zginęło 26 200 osób. Szkodliwy wpływ alkoholu na bezpieczeństwo na drodze jest oczywisty. Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu jest przyczyną około jednej czwartej wypadków śmiertelnych na drogach Unii Europejskiej.

„W ramach zaangażowania w zapewnienie bezpieczeństwa na drogach, firma Sygic opracowała pionierską funkcję Alcohol Calculator, która pomoże ograniczyć problem jazdy po alkoholu, pomagając kierowcom i innym pasażerom unikać niebezpieczeństwa” – mówi dyrektor ds. produktów motoryzacyjnych Sygic Francisc Juras.

74%wszystkich smartfonów na świecie posiada funkcje GPS – aplikacja nawigacji Sygic jest najczęściej pobieraną aplikacją nawigacji na świecie i przez BBC została określona jako jedna z najbardziej udanych aplikacji świata. Funkcja Alcohol Calculator będzie dostępna nieodpłatnie dla użytkowników premium systemów iOS i Android i dołączy do innych zwiększających bezpieczeństwo funkcji nawigacji Sygic, takich jak Head-up Displaydo bezpiecznej jazdy w nocy i automatyczne ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości.

Aplikacja Sygic z nową funkcją zostanie zaprezentowana na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, które rozpoczynają się 9 stycznia 2018 r. Uczestnicy będą mogli wypróbować nową funkcję na stoisku Livio(filia Forda).