Spoločnosť Sygic, európsky inovátor v oblasti navigácie, získala ocenenie CES 2020 udeľované najvýznamnejším inováciám na svete

07. 11. 2019

Európske inštitúcie a lídri na trhu považujú spoločnosť Sygic za vynikajúci príklad inovatívneho ducha starého kontinentu, ktorý predstavuje obrovskú výzvu pre americké technologické spoločnosti.

Spoločnosť Sygic, ktorá je priekopníkom v oblasti mobilnej navigácie a dôveruje jej viac ako 200 miliónov vodičov na celom svete, získala ocenenie CES 2020 za inovácie. Doplnok Semafory pre aplikáciu Sygic GPS Navigation je absolútne prvý doplnok pre komerčne dostupnú mobilnú navigačnú aplikáciu, ktorý v reálnom čase zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na semafore.

„(Doplnok Semafory od spoločnosti Sygic) predstavil inovatívne funkcie, ktoré v jednotlivých kategóriách získali veľmi pozitívne hodnotenia. Vďaka tomu sa dostal do skupiny výnimočných produktov, ktoré toto ocenenie získali takisto,“ tak sa vyjadrila porota pozostávajúca z 82 renomovaných odborníkov a výkonných riaditeľov, ktorá udeľovala ocenenia CES 2020 za inovácie.

Táto novinka od spoločnosti Sygic vznikla v spolupráci so spoločnosťou Traffic Technology Services a momentálne je k dispozícii bezplatne v Spojených štátoch amerických, kde pokrýva už viac ako 15 000 semaforov. Spoločnosť Sygic plánuje v budúcnosti rozšíriť túto službu aj do Európy. Doplnok Semafory je prvým doplnkom zo súpravy pokročilých asistenčných systémov vodiča (ADAS) spoločnosti Sygic.

„Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude využívať viacero pokročilých asistenčných funkcií podporovaných umelou inteligenciou (AI) s veľkým dôrazom na bezpečnosť a čas príjazdu. Bude k dispozícii ako doplnok pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation bez potreby dokupovať si ďalší nákladný hardvér,“ vyjadril sa Martin Strigač, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

„Súprava bude postupne dopĺňaná o nové asistenčné funkcie vrátane rozpoznávania značiek s rýchlostnými obmedzeniami, jazdných pruhov a prekážok na ceste a prevencie nehôd. Takisto analyzujeme možnosť prepojiť ju s výstražným systémom na železničných priechodoch,” dodal Strigač.

Súprava ADAS spoločnosti Sygic pre mobilné aplikácie bude k dispozícii aj ako samostatná súprava SDK, takže prepravné a logistické spoločnosti ju budú môcť prepojiť so svojimi existujúcimi flotilovými systémami a výrobcovia vozidiel a pôvodného vybavenia so zabudovanými informačno-zábavnými systémami vozidiel.

Nový doplnok zobrazuje zostávajúci čas do zelenej na každom semafore na danej trase, čím dáva vodičom možnosť pribrzdiť a prispôsobiť svoju jazdu zelenej vlne. Spoločnosti Sygic a TTS veria, že táto inovácia pomôže zvýšiť bezpečnosť na križovatkách, prispeje k zníženiu emisií CO2 vo veľkých mestách a zlepší premávku na cestách.

Inovácie spoločnosti Sygic si všimla aj európska komisárka pre hospodársku súťaž Margrethe Vestager, ktorá v rozhovore pre francúzsky denník Le Mondeoznačila túto navigačnú aplikáciu za excelentnú a jeden z príkladov špičkových európskych technológií.

V roku 2018 bol algoritmus kooperatívnej navigácie spoločnosti Sygic vyhlásený v rámci iniciatívy Inovačný radar za jednu z dvadsiatich najvýznamnejších európskych inovácií. Toto inteligentné riešenie využíva výkonný superpočítač na výpočet a distribúciu optimálnej trasy pre vodičov v mestách a každý deň ušetrí viac ako 20 % času stráveného v premávke, čo pomáha znižovať emisie CO2 v mestských oblastiach.

Doplnok Semafory bol predstavený 7 novembra na podujatí CES Unveiled New York. Spoločnosť Sygic tento doplnok predstaví aj na veľtrhu CES 2020 v Las Vegas.

Ocenený doplnok je v súčasnosti dostupný len používateľom aplikácie Sygic GPS Navigation v Spojených štátoch amerických. Ak sa chcete zúčastniť betatestovania, stiahnite si aplikáciu z obchodu Google Play Store alebo Apple App Store a aktivujte v nej príslušný doplnok.