Spolujezdec pro 21. století: Sygic oznamuje vydání funkce Driving Assistant pro vozidla Ford s aktivovanou službou Sync 3

26. 02. 2018

Sygic, výrobce světově nejvyspělejší navigace, dnes představuje svou novou funkci Driving Assistant pro vozidla Ford. Driving Assistant je hlasem ovládaná, interaktivní funkce, která řidiči umožní zeptat se na nejbližší odpočívadla, restaurace, hotely, a dokonce i dopravní zácpy na trase, aniž by musel sundat ruce z volantu nebo přestat sledovat provoz na silnici.

Aplikace Sygic Car Navigation s možností připojení k systému infotainmentu ve vozidle je optimalizována pro bezproblémové fungování s dotykovou obrazovkouSync 3 AppLinkve vozidlech Ford s použitím technologie Smart Device Link (SDL) od tohoto automobilového giganta. Tato aplikace již uživatelům poskytuje přístup k GPS mapovacím nástrojům, údaje o dopravě v reálném čase, doporučení pro parkování a informace o cenách pohonných hmot v reálném čase.

A nyní nová funkce Driving Assistant od Sygicu nabízí ještě větší bezpečnost a komfort při řízení. Řidič jednoduše klepne na tlačítko na volantu a zadá hlasový povel, například „Najdi hotel“, „Najdi čerpací stanici“, „Najdi restauraci“ nebo „Jak vypadá doprava vpředu?“. Aplikace odpoví v některém z 24 volitelných jazyků a poskytne verbální výčet všech relevantních výsledků. Pokud řidič vysloví povel pro Driving Assistant, aby provedl změnu trasy nebo jej či jí navigoval do nového cíle, pak aplikace zareaguje formou hlasové navigace.

Ačkoliv rozptylování při řízení je i nadále celosvětový problém, studie ukazují, že lidé nemají zájem změnit své zvyky. V roce 2015 si v USA rozptylování při řízení vyžádalo 3 477 životů; a přesto nedávný ICE průzkum ukazuje, že více než polovina dotazovaných během řízení používá aplikace, textuje a prohlíží si údaje z GPS navigace.

Nová funkce Driving Assistant opět prokazuje nepolevující úsilí, které Sygic věnuje oblasti bezpečnosti, když řidičům umožňuje využívat výhody navigačních služeb bez rizika odvádění pozornosti.

„Tato nová služba je podobná, jako kdyby s vámi jel váš přítel v sedadle spolujezdce, který by vám pomáhal s navigací a tím zvyšoval vaši bezpečnost,” říká Francisc Juras, produktový manažer pro Automotive ve společnosti Sygic. „Aniž byste museli spustit oči z provozu na silnici nebo sundat ruce z volantu, navigační aplikace vás dovede na nejbližší odpočívadlo nebo čerpací stanici, přesměruje vás od dopravní zácpy nebo vás dovede k specifické restauraci, kterou jste si vyžádali.“

Pro prémiové uživatele má Sygic další funkce, kam patří Fuel Assistant, který upozorní na nízkou hladinu v palivové nádrži, a Tire Pressure Assistant, který vás upozorní na nízký tlak v pneumatice a dovede vás do nejbližšího servisu.

Nová služba Driving Assistant od Sygic bude představena 26. února v rámci události Mobile World Congress (MWC) ve španělské Barceloně, na Fira Gran Via, stánek Ford v hale 1.