Sygic nawiązuje współpracę z Glympse w zakresie funkcji lokalizacji w czasie rzeczywistym i udostępniania trasy

23. 11. 2016

Lider w branży nawigacji GPS, Sygic, uruchomił dziś usługę lokalizacji w czasie rzeczywistym i funkcję udostępniania tras dla wszystkich użytkowników premium. Wprowadzenie tego dodatku było możliwe dzięki współpracy z Glympse. Od tej pory kierowcy mogą w łatwy sposób informować o swoich planach podróżniczych i miejscu na trasie.

Dzięki technologii udostępniania lokalizacji Glympse podróżujący korzystający z aplikacji Sygic GPS mogą na bieżąco informować, gdzie są i dokąd zmierzają. Wystarczy kilka ruchów palcem, aby dostarczyć szczegółowe dane — którą trasę ktoś wybrał, gdzie aktualnie się znajduje, oczekiwany czas przybycia itd. To ułatwia informowanie o planach podróżniczych i ich zmianach, pokazywanie dokładnej lokalizacji oraz informowanie, co dzieje się na drodze w pobliżu.

Użytkownicy nawigacji Sygic mogą zrobić to, zanim wyruszą w trasę albo na bieżąco podczas jazdy. Z łatwością mogą pokazać swoją lokalizację, trasy i inne informacje za pośrednictwem poczty e-mail i popularnych komunikatorów, np. WhatsApp albo Facebook Messenger. Odbiorcy mogą pobrać te informacje w przeglądarce albo zobaczyć lokalizację na stronie internetowej.

Sygic jest globalnym liderem w dziedzinie nawigacji GPS i technologii dla podróżujących, pomagając milionom ludzi na drogach
dzięki swojej zaawansowanej technologii. Firma Sygic swoją pierwszą nawigację wypuściła w 2009 roku na iPhone'a. Od tamtej pory firma cały czas doskonali swoją technologię. Wprowadza najnowocześniejsze narzędzia i innowacje zaspokajające rosnące potrzeby komunikacyjne kierowców.

Wg badań Pew 67% właścicieli smartfonów używa swoich urządzeń jako nawigacji. Choć większość najważniejszych aplikacji z mapami umożliwia udostępnianie statycznych informacji, np. punktów lokalizacyjnych, nie zapewniają one możliwości informowania o ruchu na bieżąco, tak jak przy śledzeniu trasy paczki albo w Uber.

Firma Sygic jako pierwsza wprowadza funkcję udostępniania trasy w czasie rzeczywistym na taką skalę. Funkcji tej aktualnie brak w Mapach Google i Mapach Apple. Inne usługi, takie jak Waze, mają ograniczenia i wymagają pobierania aplikacji. Natomiast użytkownicy Sygic mogą udostępniać swoją trasę każdemu bez pobierania czegokolwiek. Funkcja ta jest najnowszym dodatkiem do pakietu narzędzi GPS Sygic, który obejmuje m.in. szczegółowe instrukcje jazdy i mapy offline.

„Firma Sygic dostarcza swoim klientom najnowocześniejszą nawigację GPS”, mówi założyciel i CEO Sygic Michal Štencl. „Najnowszy dodatek opracowany z Glympse czyni z nas lidera w tej dziedzinie, wzbogacając naszą aplikację o intuicyjne narzędzia lokalizacyjne, które ułatwiają ludziom informowanie o planach podróżniczych”.

„Udostępnianie lokalizacji ma kluczowe znaczenie w środowisku mobilnym”. Współpraca z takimi innowacyjnymi firmami jak Sygic jest dla nas okazją do stworzenia niezawodnej nawigacji z funkcją informowania na bieżąco o lokalizacji na całym świecie”, mówi Bryan Trussel, współzałożyciel i CEO Glympse. „Z radością dodajemy naszą technologię do nawigacji GPS Sygic, aby pomóc w umacnianiu więzi między ludźmi będącymi w trasie”.

Nawigacja Sygic GPS jest dostępna w systemach iPhone, Android i Windows. Aktualnie w Sygic trwa wyprzedaż z okazji Czarnego piątku z rabatami do 70%, dzięki którym nowi użytkownicy mogą nabyć dożywotnią licencję za jedyne 16,99 EUR.