Inteligentný doplnok Cockpit od spoločnosti Sygic prináša užitočné ukazovatele v novom zjednodušenom dizajne

13. 02. 2019

Najnovšia verzia aplikácie Sygic GPS Navigation pridáva ďalšiu vrstvu bezpečnosti pri jazde s monitorovaním náklonu vozidla, nadmorskej výšky a preťaženia.

Sygic, vedúci svetový dodávateľ navigácie, ktorému dôveruje viac ako 200 miliónov vodičov, uvádza nový doplnok pre aplikáciu Sygic GPS NavigationCockpit. Nová verzia sa vyznačuje moderným dizajnom a počas navigácie sa môže minimalizovať tak, aby boli zobrazené všetky ukazovatele.

„Z hľadiska dizajnu sme túto funkciu kompletne prebudovali. Naše tímy sa zamerali na viditeľnosť a prehľadnosť pri súčasnom zachovaní minimalistického vzhľadu,“ povedal Lukáš Dermek, produktový manažér z divízie Consumer Business.

Najnovší doplnok obsahuje štyri nové ukazovatele: náklon, nadmorská výška, kompas a preťaženie. Ukazovatele pomáhajú vodičovi robiť bezpečnejšie rozhodnutia na cestách.

Náklon – zobrazuje informáciu o aktuálnom uhle naklonenia vozidla, ktorá pomáha predchádzať prevráteniu, napríklad v náročnom teréne.
Nadmorská výška – pomáha vodičovi lepšie vyhodnocovať poveternostné podmienky vrátane snehu alebo mrazivého dažďa v horách a podľa toho prispôsobiť štýl jazdy.
Kompas – zobrazuje smer vozidla z hľadiska svetových strán.
Preťaženie – indikátor gravitačnej sily, ktorý slúži ako pomôcka pre vodiča v súvislosti so zrýchľovaním a bezpečným zatáčaním pri súčasnom zachovaní komfortu cestujúcich.

Cockpit sa môže používať v dvoch režimoch. Prvý režim zobrazuje ukazovatele na celej obrazovke so základnými navigačnými pokynmi. Druhý režim umožňuje používateľovi minimalizovať doplnok na lištu v spodnej časti aplikácie Sygic GPS Navigation.

„Zo strany našich používateľov išlo o jednu z najžiadanejších funkcií. Vodič môže posúvaním prstom na spodnej lište zvoliť konkrétny ukazovateľ, ktorý bude zobrazený počas navigácie do cieľa,“ dodal Dermek.

Doplnok Cockpit je dostupný pre všetkých používateľov aplikácie Sygic GPS Navigation pre systémy iOS a Android a otvára sa v ponuke v samotnej aplikácii.