Gigant z branży nawigacji Sygic rewolucjonizuje sposób poznawania świata dzięki nowej wersji aplikacji VR Travel

28. 09. 2017

Specjalizująca się w nawigacji firma Sygic wysyła swojego zawodowego podróżnika Michała w roczną podróż dookoła świata z poleceniem przygotowania najbogatszej biblioteki nagrań VR z najciekawszych miejsc na Ziemi. Nagrania mają pojawić się w nowej wersji aplikacji Sygic Travel VR, której premiera ma miejsce dzisiaj.

Aplikacja podróżnicza VR firmy Sygic to kolejny krok na drodze do zapewnienia podróżnikom z całego świata jak najlepszych wrażeń. Teraz każdy może zapoznać się z najciekawszymi miejscami na świecie, nie ruszając się z własnego pokoju. Dzięki temu przed rezerwacją biletów można sprawdzić różne potencjalne miejsca wypoczynku. Firma jako pierwsza na świecie oferuje aż 40 wirtualnych wycieczek w świecie 360° stopni z przewodnikiem głosowym. Baza danych zawiera prawie 3000 niepowtarzalnych filmów podróżniczych 360° z miejsc na całym świecie. Nowa wersja aplikacji zawiera także odświeżony trójwymiarowy interfejs użytkownika z ulepszoną listą filmów.

„Firma Sygic chętnie wdraża nowatorskie rozwiązania nawigacyjne, dzięki czemu od lat cieszy się opinią lidera w dziedzinie nawigacji dla samochodów” — mówi CEO firmy Sygic Michal Štencl. „Z ogromną satysfakcją przedstawiamy najnowocześniejsze funkcje premium, takie jak te dostępne w naszej nowej aplikacji podróżniczej, i definiujemy nową jakość w dziedzinie VR”.

Aplikacja Sygic łączy dwie rozwijające się branże: turystykę i rzeczywistość wirtualną. Szacuje się, że do 2022 roku wartość globalnego rynku turystycznego przekroczy miliard dolarów, w dużej mierze dzięki rozwojowi rynków wschodzących. W dziedzinie rzeczywistości wirtualnej przewiduje się jeszcze gwałtowniejszy rozwój. Eksperci spodziewają się, że tempo wzrostu wielkości sprzedaży wyświetlaczy montowanych na głowie (HMD) w latach 2014–2018 prawie pięciokrotnie przewyższy tempo wzrostu sprzedaży iPhone'a.

Rzeczywistość wirtualna, odmieniając sposób korzystania z treści wideo, wywiera niebagatelny wpływ na wiele branż, w tym także turystykę. Firma Sygic jako pierwsza zaoferowała swoim klientom możliwość odbywania 360° wirtualnych podróży, rewolucjonizując w ten sposób planowanie wakacji.

Stencl dodaje — „Mamy nadzieję, że nowa wersja naszej aplikacji dotrze do jeszcze większego grona odbiorców, dzięki czemu miliony ludzi z całego świata będą mogli skorzystać z naszej oferty”. „Już dziś dzięki technologii wirtualnej rzeczywistości każdy może zwiedzić świat, nie ruszając się ze swojego fotela”.