Sygic pokračuje v inováciách: navigácia s umelou inteligenciou a rozšírenou realitou sa dostala na novú úroveň, pribudli satelitné mapy

23. 11. 2022

Sygic oznámil ďalšie vylepšenie funkcií vo svojej GPS Navigácii. Najočakávanejšími sú satelitné mapy, ktorú sú k dispozícii pre všetkých zdarma. Prémiová Real View Navigácia v rozšírenej realite ponúka novú používateľskú skúsenosť a neurónová sieť Sygicu rozpoznáva cez objektív smartfónu ďalšiu dopravnú značku.

Už sa stalo bežnou praxou, že developer obľúbenej GPS Navigácie prichádza na trh s inovatívnou funkciou alebo riešením niekoľkokrát za rok. Najmä po tom, čo si prémiové funkcie v Sygic GPS Navigácii možno zakúpiť už len ako predplatený balík, ich počet sa nestále zvyšuje. Posledné novinky sú reakciou na požiadavky zákazníkov.

„Satelitné mapy sú jednými z najžiadanejších funkcií, o ktoré sa dlhodobo zaujímala komunita našich testerov. Preto sme sa rozhodli priniesť ju ako darček k sviatku Black Friday, a to zadarmo pre všetkých. Fajnšmekri si pýtajú funkcie postavené na nových technológiách, ktoré v navigačnom svete nie sú bežné, a to nám dáva výborný dôvod zamerať sa na ich neustále zlepšovanie na základe vysoko kvalitnej spätnej väzby. Rozpoznávanie dopravných značiek je teraz ešte inteligentnejšie, a Real View Navigáciu v rozšírenej realite sme posunuli na úplne novú úroveň vďaka UX/UI novej generácie," vysvetlil šéf produktu Lukáš Dermek.

Satelitné mapy sú už bežná a overená súčasť navigácií, ktorá pomáha šoférom pozrieť si cieľovú adresu v prirodzenom prostredí. Používatelia Sygicu ich môžu zapnúť jedným klikom na ikonu v navigačnej mape. V satelitných mapách v Sygic GPS Navigácii sa vďaka spolupráci s Googlom dá vyhľadávať, zoomovať a posúvať nimi.

Rozpoznávanie dopravných značiek pribudlo do Sygic GPS Navigácie pred rokom so schopnosťou čítať maximálnu povolenú rýchlosť zo značiek a LED tabúľ. Odvtedy tím Sygicu trénoval umelú inteligenciu za touto kamerovou funkciou, aby dokázala rozpoznať aj ďalšiu značku – zákaz predbiehania. Rozpoznávanie značiek patrí do rodiny funkcií SmartCam a je dostupné v predplatnom Premium+.

Nová generácia Real View Navigácie v rozšírenej realite teraz používa zelené šípky vznášajúce sa v priestore, ktoré pomáhajú šoférom v lepšej orientácii vďaka reálnemu pohľadu na cestu cez kameru smartfónu. Ide o navigačnú funkciu, ktorá je veľmi nápomocná a medzi používateľmi Sygicu patrí medzi najpopulárnejšie. Je taktiež súčasťou SmartCam funkcií, ktoré sú k dispozícii pre predplatiteľov Premium+.

Noví používatelia Sygicu si teraz môžu predplatiť Premium+ na 12 mesiacov so špeciálnou Black Friday zľavou 32% (16,99€), s bezplatným 7-dňovým trialom.