Sygic na Noci výskumníkov predvedie umelú inteligenciu, ktorá rozpozná dopravné značky či vyhodnotí dopravnú situáciu v meste

29. 09. 2022

Do stánku s názvom „Sygic – tvoj smart asistent na cestách“ v Starej tržnici v Bratislave sa 30. septembra 2022 môžu tešiť všetci, ktorých zaujíma využitie umelej inteligencie pre bezpečnejšiu jazdu a efektívnejšiu premávku v mestách. Slovenský developer svetoznámej GPS navigácie predvedie na festivale nové technológie a predstaví sa aj v panelovej diskusii EURACTIV o udržateľnosti miest v klimatickej kríze.

Slovenská firma Sygic sa na trhu navigačných technológií úspešne pohybuje už osemnásť rokov. Dnes jej riešenia využíva dovedna 200 miliónov šoférov na celom svete. Bežní šoféri, karavanisti, kamionisti, profesionálni vodiči z rôznych odvetví, kuriéri, záchranné zložky, ale aj automobilový priemysel a poisťovníctvo. Nad tým všetkým sa firma venuje aj systémom na zníženie preťaženia cestnej infraštruktúry. Docieliť sa dá modelovaním a inteligentným smerovaním mestskej premávky v reálnom čase, ktoré majú byť výsledkom práce Sygicu v rámci medzinárodného konzorcia EU projektu EVEREST.

Na 16. ročníku festivalu vedy Noc výskumníkov v Bratislave sa Sygic predstaví po prvý raz. V stánku Sygicu neďaleko hlavného pódia si návštevníci vyskúšajú ako funguje technológia Vision na spracovanie obrazu pomocou vlastnej AI, ktorá momentálne dokáže rozpoznať až 150 rôznych typov objektov. Okrem toho je v stánku pripravený vedomostný kvíz, v ktorom záujemcovia súťažia o ročnú prémiovú licenciu Sygic GPS Navigation.

O 17:00 Sygic pozýva ku hlavnému pódiu v Starej tržnici, kde sa uskutoční diskusia „Ako prežiť klimatickú krízu v neudržateľných mestách?“. Jej účastníkmi budú:
• Matúš Vallo, primátor Bratislavy
• Michal Kiča, štátny tajomník, Ministerstvo životného prostredia SR
• Zuzana Jarošová, analytička, Karpatský rozvojový inštitút
Radim Cmar, Solution Architect, Sygic
• Karolína Blunárová, Z lavíc do ulíc