Sygic zmniejsza świat z aplikacją VR, inspirując podróżników do eksplorowania nowych tras w 360°

22. 09. 2016

Lider w dziedzinie nawigacji GPS, Sygic, przedstawił dziś swoją aplikację podróżniczą VR. Od tej pory każdy posiadacz gogli Samsung Gear VR z zestawem Oculus VR może odwiedzić odległe zakątki planety, aby jak najlepiej zaplanować wakacyjne wojaże.

Użytkownik aplikacji VR może przejść się po najciekawszych miejscach na Ziemi, aby sprawdzić, czy mu się podobają, zanim zdecyduje się na prawdziwą wakacyjną wyprawę. Aplikacja zawiera wirtualne obrazy i filmy z najpopularniejszych atrakcji turystycznych. Przejdź się wieczorową porą pod wieżą Eiffela w Paryżu albo wybierz się na spacer po średniowiecznych miastach w Belgii, aby podziwiać starą architekturę.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane przez profesjonalnych „podróżników Sygic”, czyli osoby, które na zlecenie Sygic jeździły po całym świecie i nagrywały swoje podróże w rzeczywistości wirtualnej 360°. Celem Sygic jest stworzenie w ciągu roku biblioteki tysięcy zdjęć VR z wszystkich największych atrakcji turystycznych na świecie.

Firma zapracowała sobie na miano innowacyjnej m.in. dzięki produkcji pierwszej aplikacji nawigacyjnej GPS na iPhone'a w 2009 roku. W kwietniu 2016 roku firma przekształciła się w Sygic Travel i uruchomiła kompletną usługę wsparcia podczas podróży. Wprowadzenie nowej aplikacji VR wpisuje się w strategię wzbogacania wrażeń z podróży ludzi z całego świata.

Rynek rzeczywistości wirtualnej bardzo dynamicznie się rozwija. Eksperci przewidują, że w latach 2014-2018 wielkość sprzedaży wyświetlaczy mocowanych na głowie (HMD) będzie rosła prawie pięć razy szybciej niż sprzedaż iPhone'a. Według Travisa Jakela, analityka z Piper Jaffray, do końca 2016 roku firma Samsung będzie liderem sprzedaży zestawów VR, osiągając liczbę pięciu milionów zestawów. Technologia ta zmieniła kilka sektorów rynku i odcisnęła piętno na sposobie interakcji konsumenta z filmami wideo.

Portal Mashable podaje, że według ekspertów z Las Vegas Convention and Visitors Authority (LVCVA) dwóch na trzech turystów z USA przyznaje, iż „doświadczenie rzeczywistości wirtualnej miałoby na nich wpływ”.

Po wprowadzeniu aplikacji VR firma Sygic oferuje tę technologię bezpłatnie, co pozwala jej dotrzeć z ofertą do milionów ludzi na całym świecie. Firma Sygic chce wzbogacać wrażenia ludzi na każdym etapie podróży – od szukania inspiracji, przez planowanie wyjazdu, po eksplorowanie nowych terenów na miejscu.

„Firma Sygic stworzyła najbardziej zaawansowaną aplikację do planowania podróży na świecie” – mówi założyciel i CEO firmy Michal Štencl. „Dodanie nowej aplikacji VR do naszego pakietu narzędzi podróżniczych pozwala nam zapewnić najlepsze warunki podróży zarówno na normalnych szlakach, jak i poza nimi, a od niedawna nawet w rzeczywistości wirtualnej”. Chcemy umożliwić kierowcom i turystom eksplorowanie świata bez obaw”.