Firma Sygic prezentuje bezpłatną funkcję Flight Tracker dostępną w aplikacji Family Locator

22. 06. 2016

Firma Sygic, twórca najbardziej zaawansowanej technicznie aplikacji do nawigacji, ogłosiła, że wszyscy użytkownicy popularnej aplikacji Family Locator uzyskają dostęp do funkcji Flight Tracker. Wcześniej ta funkcja była dostępna dla użytkowników posiadających licencję premium, teraz wszyscy rodzice mogą monitorować swoje dzieci na całym świecie.

Z aplikacji firmy Sygic korzysta ponad 130 milionów użytkowników na całym świecie. Współpracując z FlightAware, firma Sygic jest w stanie dostarczyć użytkownikom informacje o startach i lądowaniach samolotów, a także opóźnieniach oraz odwołanych lotach bez użycia łączności GPS i transmisji danych. Dzięki najnowszej aktualizacji Family Locator jest pierwszą na świecie aplikacją, która umożliwia członkom rodzin monitorowanie lotów. Użytkownicy mogą teraz sprawdzić, gdzie znajdują się ich bliscy, bez względu na lokalizację.

„W chwili obecnej łatwość podróżowania sprawia, że wiedza o położeniu członków swojej rodziny jest niezwykle ważna” – twierdzi założyciel i CEO firmy Sygic, Michal Štencl. „Aplikacja Family Locator i funkcja Flight Tracker pozwalają nam zapewnić rodzinom spokój i wiedzę o tym, gdzie znajdują się ich bliscy”.

Aplikacja Family Locator jest dostępna na platformy z systemami iOS i Android. Użytkownicy otrzymają dostęp do wielu bezpłatnych funkcji, chociaż kilka z nich zostało zarezerwowanych wyłącznie dla tych, którzy posiadają licencję premium. Bezpłatne funkcje obejmują monitorowanie lotów i dostęp w czasie rzeczywistym do informacji, takich jak lokalizacja lotu, powiadomienia dotyczące odpraw i sytuacji alarmowych, bezpieczne oraz niebezpieczne strefy, a także bezpłatne wiadomości. Użytkownicy posiadający licencję Premium otrzymają dostęp do bardziej szczegółowych informacji, takich jak zapis podróży i lokalizacji swoich najbliższych obejmujący okres siedmiu minionych dni. Aplikacja Family Locator została przetestowana przez 70 000 rodzin i otrzymała wyróżnienie Parent Tested Parent Approved (Produkt przetestowany i zatwierdzony przez rodziców).

Każdego roku tysiące ludzi zostaje uznanych za zaginionych podczas podróży. W ciągu ostatnich dwudziestu lat na całym świecie zaginęły ponad 4 miliony osób. Co oczywiste stało się to powodem rozpaczy dla wielu rodzin. Aplikacja Family Locator i funkcja Flight Tracker pozwalają rodzinom z całego świata spać spokojnie, zapewniając dostęp w czasie rzeczywistym do informacji o położeniu ich najbliższych podczas podróży na lądzie, morzu i w powietrzu.

„Family Locator to bezcenne narzędzie dla rodzin, które chcą pozostać w kontakcie” – twierdzi Štencl. „Firma Sygic z dumą oferuje swoim klientom niedrogą i najbardziej innowacyjną aplikację na rynku do nawigacji GPS, która nie ma sobie równych w zapewnianiu bezpieczeństwa dzieciom”.