Inteligentny dodatek od Sygic – Cockpit – to moc przydatnych wskaźników w zupełnie nowym wydaniu

13. 02. 2019

Najnowsza wersja aplikacji Sygic GPS Navigation pomaga prowadzić bezpieczniej, monitorując stopień nachylenia i wysokość położenia pojazdu oraz siłę grawitacji.

Sygic, światowy lider nawigacji, któremu zaufało już ponad 200 milionów kierowców, wprowadza na rynek Cockpit – nowy dodatek do Sygic GPS Navigation. Nowa wersja ma supernowoczesny design i pomocną funkcję minimalizowania obrazu, dzięki której można mieć dostęp do wszystkich wskaźników podczas działania nawigacji.

„Jeśli chodzi o design, to tak naprawdę przebudowaliśmy go kompletnie. Nasz zespół skupił się na tym, aby końcowy produkt był prosty i jasny, a zarazem, aby zachował swój minimalistyczny wygląd” – oświadczył Lukas Dermek, Product Manager, Consumer Business.

Najnowszy dodatek posiada cztery nowe wskaźniki: nachylenia, wysokości, kompasu i siły grawitacji. Każdy z nich może pomóc kierowcy w podjęciu decyzji, które wpłyną na bezpieczeństwo w podróży.

Nachylenie – wskazuje aktualny stopień nachylenia samochodu, zapobiegając przewróceniu pojazdu, np. podczas jazdy terenowej
Wysokość – pomaga w ocenie warunków pogodowych, w tym śniegu lub marznącej mżawki w górach, i dopasowaniu do nich stylu jazdy
Kompas – pokazuje szczegółowe informacje na temat stron świata
Siła grawitacji – wskaźnik siły grawitacji informuje kierowcę, w jaki sposób przyspieszać i wchodzić w zakręty, aby jazda samochodem była przyjemna dla pasażerów.

Ponadto Cockpit może być używany w dwóch trybach. W pierwszym z nich widzimy wskaźniki w trybie pełnoekranowym, wraz z podstawowymi wskazówkami nawigacyjnymi. W drugim trybie możemy zminimalizować dodatek do paska na dole aplikacji Sygic GPS Navigation.

„O to przede wszystkim prosili nas nasi użytkownicy. Kierowcy mogą przeciągnąć palcem po pasku na dole i wybrać wskaźnik, który ich interesuje, nie przerywając korzystania z nawigacji” – dodał Dermek.

Dodatek Cockpit jest dostępny dla wszystkich użytkowników Sygic GPS Navigation na iOS i Android. Można go otworzyć przez menu aplikacji.