MWC 2019: Přední světový dodavatel navigací, společnost Sygic, představuje nové bezpečnostní funkce pro svou GPS navigační aplikaci pro Apple CarPlay

25. 02. 2019

Společnost Sygic představila v rámci veletrhu Mobile World Congress ve španělské Barceloně zásadní modernizaci aplikace Sygic pro Apple CarPlay konektivitu.

Sygic, přední světový dodavatel navigačních aplikací, kterým důvěřuje více než 200 milionů uživatelů po celém světě, dnes oznámí zásadní modernizaci své aplikace Sygic GPS Navigation s technologií Apple CarPlay konektivity. Toto oznámení společnost vydala na veletrhu MWC Barcelona 2019 ve španělské Barceloně.

Díky této modernizací získají uživatelé iPhone iOS 12.x s vozidly kompatibilními s technologií Apple CarPlay dva displeje – jeden v systému infotainmentu a jeden v iPhonu řidiče – zatímco předchozí verze umožňovala zobrazení pouze na displeji systému infotainmentu.

Řidiči používající technologii Apple CarPlay pro navigaci, jejichž počet raketově roste, si nyní budou dopřát ještě lepší uživatelský komfort zahrnující oblíbené bezpečnostní funkce Sygic, jako je například Head-Up Display (HUD), který promítá pokyny navigace na čelní sklo vozu, a Dashcam, která přemění displej iPhonu na pomůcku přispívající k bezpečné jízdě.

Podle statistik úřadu National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA)
v roce 2015 bylo 10 % všech smrtelných nehod a 15 % nehod se zraněním zaviněno nepozorností při řízení. Funkce Head-Up Display (HUD), která je součástí GPS navigace Sygic, promítá mapu a pokyny navigace z iPhonu řidiče na čelní sklo vozidla, čímž eliminuje nutnost dívat se na displej telefonu během řízení. V současnosti je technologie CarPlay použita ve více než 400 modelech automobilů.

Řidiči dbající na bezpečnost jsou hnací silou rostoucího trhu s palubními kamerami, u kterého Asociace spotřebních technologií (CTA) předpokládá 20% nárůst v roce 2018 v porovnání s předchozím rokem. Palubní kamery mohou stát až 9000 Kč. Funkce Dashcam od Sygic umožňuje záznam a nahrávání provozu před vozidlem prostřednictvím iPhonu upevněného na palubní desce.

Mezi další zajímavé funkce patří body zájmu (POI) na trase, což je sada dat GPS souřadnic pro zajímavá a významná místa včetně odpočívadel a čerpacích stanic zobrazovaných na mapě. Navigace v jízdních pruzích pomáhá řidičům řešit komplikované dopravní situace tím, že je navádí do správného jízdního pruhu.

„K naší koncepci nepřetržitých inovací přistupujeme naprosto zodpovědně,“ uvedl generální ředitel Sygic, Martin Strigac. „Po uvedení produktu na trh si vyslechneme názor naší uživatelské komunity a snažíme se udělat maximum pro to, abychom mohli vydávat vysoce kvalitní aktualizace, které ještě více zvýší komfort a bezpečnost řidičů.“

Sygic je jediná společnost v segmentu navigačních aplikací, která poskytuje podporu pro všechnydostupné standardy automobilové konektivity. Společnost je připravena spolupracovat s SDK vývojářů softwaru konektivity dalších velkých automobilek, jako je například Android Auto. To vše s cílem prosazovat její poslání bezpečně navádět každého řidiče na světě.