MWC 2019: Společnosti Sygic a Ford představily první navigaci propojenou s aplikací Truck Routing

25. 02. 2019

Díky nejnovější aktualizaci dostupné pro vybrané trhy se budou moci řidiči nákladních vozidel, dodávek, pickupů a karavanů s technologií konektivity Ford SYNC® vyhnout úzkým silnicím, místům s nízkým průjezdným profilem a dalším překážkám pro jejich konkrétní vozidlo.

Sygic, jediná a výhradní společnost, která podporuje všechny standardy konektivity, představila na veletrhu MWC 2019 vestavěnou palubní konektivitu Truck Navigation, která je opatřena funkcí navrhování trasy pro nákladní automobily i mnoha dalšími užitečnými doplňky usnadňujícími život profesionálním řidičům.

Tato nová aktualizace uživatelům umožní promítat špičkovou 3D offline navigaci na displeji systému palubního infotainmentu a díky tomu využívat celou řadu bezpečnostních funkcí.

„Jsme průkopníky v oblasti konektivity již od roku 2014. Segment nákladních vozidel, jež se pro nás stal dalším významným milníkem, nabízí bezpočet příležitostí v oblasti konektivity, které v dohledné době zveřejníme,“ uvedl generální ředitel Sygic, Martin Strigac.

Aplikace Truck Navigation od Sygic, kterou denně používá více než milion profesionálních řidičů, má celou řadu bezpečnostních i dalších inteligentních funkcí. Plnohodnotné offline mapy s 3D modelovanými krajinnými prvky a budovami umožňujícími snazší orientaci lze používat i v odlehlých oblastech bez připojení k internetu.

Řidiči nákladních vozů i karavanů se mohou spolehnout na několik specifických funkcí a speciálně uzpůsobenou službu plánování trasy. To zahrnuje nastavení parametrů vozidla a jeho maximální rychlosti s cílem vyhnout se omezením, úzkým silnicím a místům s nízkou průjezdnou výškou.

Při plánování trasy mohou řidiči používat rozšíření Sygic Truck Route Sender pro Google Chrome, které jim umožní odesílat neomezený počet cílových bodů přímo do aplikace Truck Navigation. Aplikace optimalizuje trasu tak, aby ji bylo možné projet v co nejkratším čase a s co možná nejmenší spotřebou paliva, a současně nabídne miliony bodů zájmu pro posádky karavanů i nákladních automobilů.

„Spatřujeme obrovský potenciál v segmentu propojených navigací pro vozidla tohoto typu. Na základě rostoucího počtu technologií OEM pro nákladní automobily uvažujeme o integrálních propojených systémech infotainmentu,“ vysvětlil Strigac.

A k tomu dodává, že „Pokud chceme zlepšit provozní efektivitu autoparků, pak je obzvláště důležitá ještě větší integrace map s daty ze senzorů vozidla a dalších telematických systémů. Tudíž uvedení profesionální navigace s SDK otevírá naprosto novou dimenzi příležitostí.“

Sygic Truck Navigation s technologií konektivity Ford SYNC® používající software verze 2.3 nebo vyšší bude uvedena na konci března pro zařízení Android a ve třetí čtvrtině roku pro zařízení se systémem iOS.

Sygic Truck Navigation si můžete stáhnout zdarma v Apple App Store a Google Play. Detailní informace o tom, jak Sygic integruje data ze senzorů vozidla, jsou uvedeny v nejnovějším příspěvku našeho blogu.