Sygic, evropská novátorská společnost v oblasti navigací, byla oceněna jako světová špička v rámci CES 2020 Innovation

07. 11. 2019

Společnost Sygic je evropskými institucemi a lídry trvale považována za jeden ze špičkových příkladů novátorského duchu starého kontinentu, který je rovnocennou konkurencí pro velké technologické společnosti v USA.

Sygic, průkopník v oblasti mobilních navigací, kterým důvěřuje více než 200 milionů řidičů po celém světě, byl navržen jako kandidát na ocenění CES 2020 Innovation Awards. Doplňková funkce Semafory určená pro Sygic GPS Navigation je vůbec první aplikace pro odpočítávání dopravní světelné signalizace v reálném čase, která je k dispozici v mobilní verzi.

„(Doplněk Semafory od Sygic) představil inovativní funkce, které získaly vysoký počet bodů v rámci hodnoticích kritérií, a ocitl se tak po boku dalších produktů, které získaly toto ocenění,” konstatuje porota složená z 82 respektovaných odborníků a vysoce postavených manažerů udělujících ceny v oblasti inovací CES 2020 Innovation Award.

Toto nejnovější inovativní řešení z dílny Sygic bylo vytvořeno ve spolupráci s Traffic Technology Services a v současnosti je zdarma k dispozici v USA, kde již pokrývá více než 15 000 semaforů. V budoucnosti Sygic plánuje rozšířit tuto službu také do Evropy. Funkce Semafory je první vydaná funkce ze sady Sygic pokročilý asistenční systém pro řidiče (ADAS).

„Mobilní sada Sygic ADAS bude obsahovat několik pokročilých asistenčních funkcí používajících technologii umělé inteligence (AI) se zásadním dopadem na bezpečnost a dobu příjezdu. K dispozici bude pro každého jako doplňková funkce pro Sygic GPS Navigation bez nutnosti kupovat další nákladný hardware,” uvedl generální ředitel Sygic, Martin Strigač.

„Do sady budou postupně doplňovány další asistenční funkce včetně detekce značek na omezení rychlosti, jízdních pruhů a překážek na vozovce a detekce srážky. Rovněž analyzujeme možnost integrace výstražného systému pro železniční přejezdy“ dodal Strigač.

Mobilní sada Sygic ADAS bude rovněž k dispozici jako samostatné SDK umožňující dopravním a logistickým společnostem integrovat ji do stávajících systémů vozových parků, a také pro automobilky a výrobce originálního příslušenství s vestavěnými systémy infotainmentu.

Tato nová doplňková funkce ukazuje odpočítávání času do rozsvícení zelené na semaforech, čímž může řidiče přimět, aby zpomalili a přizpůsobili jejich rychlost zelené vlně. S touto inovativní aplikací si Sygic a TTS kladou za cíl zvýšit bezpečnost na křižovatkách, snížit emise CO2 ve městech a zlepšit plynulost provozu.

Inovační řešení od Sygic byla rovněž zmíněna evropskou komisařkou pro hospodářskou soutěž, Margrethe Vestagerovou, která v rozhovoru pro francouzský list Le Monde označila navigaci jako „vynikající“ a jeden z příkladů špičkových evropských technologií.

V roce 2018 se algoritmus kolaborativního trasování od Sygic dostal mezi dvacet nejlepších evropských inovací v rámci ocenění Innovation Radar Prize. Toto inteligentní řešení umocňuje výkon superpočítače při výpočtu optimálního rozvržení trasy pro řidiče ve městě a dokáže ušetřit více než 20 procent doby strávené každý den v dopravním provozu, čímž přispívá ke snižování emisí CO2 v městských oblastech.

Doplňková funkce Semafory byla představena 7. listopadu na CES Unveiled New York. Sygic tuto funkci předvede rovněž na CES 2020 v Las Vegas.

Tato oceněná funkce je v současnosti k dispozici pouze pro uživatele Sygic GPS Navigation ve Spojených Státech. Aby se řidiči mohli zapojit do testování beta verze, musejí si stáhnout aplikaci z Google Play Store nebo Apple App Store a následně v ní aktivovat tuto doplňkovou funkci.