COVID-19: Sygic dáva zadarmo navigáciu pre sanitky, hasičov, kuriérov a zásobovanie

02. 04. 2020

Slovenská spoločnosť ponúkla zadarmo svoju populárnu navigáciu, ktorú využíva aj záchranná služba Sv. Jána (St. John Ambulance) v Austrálii alebo americký výrobca hasičských áut Pierce Manufacturing aby pomohla vodičom , ktorí sú v prvej línii počas epidémie nového koronavírusu.

Výrobca navigácií Sygic ponúka na 90 dní prémiovú licenciu navigácie Sygic Professional Navigation s presnými dopravnými informáciami pre záchranné zložky a zásobovanie. Mobilná aplikácia pre telefóny s operačným systémom Android využíva kvalitné mapy, ktoré sa dajú stiahnuť priamo do zariadenia a fungujú aj bez internetového pripojenia.

Licencia Sygic Professional Navigation na 90 dní zadarmo takisto obsahuje dopravné dáta z viac ako 500 miliónov áut (štatistika spred vypuknutia pandémie COVID-19) a zohľadňuje ich pri plánovaní trasy, vďaka čomu sa môžu vodiči kamiónov vyhnúť dlhému čakaniu na hraniciach.

„Záchranári, smetiari, kuriéri a vodiči nákladných áut sú veľmi dôležitou súčasťou globálnej odpovede na pandémiu nového koronavírusu a prehlbujúcu sa ekonomickú krízu. Vďaka nim a ich práci nás ošetria vtedy keď to potrebujeme, cítime sa bezpečne v našich domovoch, ulice sú čisté a môžeme si objednávať tovar z pohodlia našich domovov,“ uviedol šéf oddelenia Enterprise v Sygicu, Miroslav Remecky.

„Je to to najmenej, čo môžeme v súčasnosti urobiť,“ dodal Remecky.

Sygic Professional Navigation sa dá jednoducho integrovať do existujúcich systémov na správu vozového parku tretích strán, je vo vyše 40. jazykoch a pre vyššiu bezpečnosť sa dá ovládať aj hlasovými povelmi.

Pre získanie trojmesačnej prémiovej licencie sa správcovia vozového parku a systémoví integrátori musia registrovať na stránke spoločnosti Sygic najneskôr do konca apríla 2020. Ponuka platí bez obmedzení pre všetky záchranné zložky a pre spoločnosti s viac ako 30. vozidlami.