Sygic urobil prvý krok k elektromobilite: uzatvoril partnerstvo s Plugsurfingom

18. 03. 2020

Úspešný vývojár navigačných riešení predstaví v blízkej budúcnosti sériu inovatívnych riešení pre vodičov a automobilky, ktoré sa stanú nevyhnutnou súčasťou riešení najväčších prekážok masového rozšírenia elektromobility – úzkosť z dojazdu a nabíjania.

Globálny navigačný líder Sygic spojil sily so spoločnosťou Plugsurfing – najväčším poskytovateľom, vyše 150-tisíc nabíjacích staníc pre elektrické autá v Európe.

“Partnerstvo so spoločnosťou Plugsurfing je dôležitou súčasťou nášho plánu vyvinúť komplexné a inovatívne riešenia pre elektrické autá. Produkty a služby, ktoré onedlho predstavíme pomôžu novým, aj skúseným vodičom čeliť každodenným výzvam elektromobility,” uviedol Vice prezident pre eMobilitu v Sygic Petr Fuzek.

Podľa prieskumu Centra pre výskum a rozvoj informačných služieb (CORDIS) sú rozhodujúcimi prekážkami, ktoré zatiaľ bránia masovému rozšíreniu elektromobilov nabíjacia infraštruktúra, nedostatočné povedomie a nízka osveta. Toto všetko zohráva dôležitú úlohu v úzkosti z dojazdu a nabíjania.

“Ako skúsený vývojár inovatívnych navigácií a priekopník prepojenia telefónov a vstavaných systémov v autách, sme pripravení prekonať tieto prekážky,” dodal Fuzek.

“Plugsurfing je európskym lídrom v elektromobilite. Našim cieľom je urobiť nabíjanie jednoduché pre každého vodiča. Vďaka tomu sa nám podarilo vybudovať silnú komunitu vodičov elektrických áut, ktorí pravidelne využívajú naše služby. Spolupráca so spoločnosťou Sygic nám umožní predstaviť nové riešenia, ktoré pomôžu vyriešiť tie najkritickejšie potreby aj našich vodičov,“ uviedol Adam Woolway, spoluzakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Plugsurfing.

Sygic predstaví prvé z riešení pre elektromobilitu, ktoré bude súčasťou Sygic GPS Navigation začiatkom mája.