COVID-19: Aplikacja Sygic Professional Navigation jest od tej pory dostępna bezpłatnie dla służb ratowniczych, firm odbierających odpady oraz dostawców

02. 04. 2020

Firma oferuje swoją popularną nawigację, z której korzystają m.in. St. John Ambulance w Australii i amerykański producent wozów strażackich Pierce Manufacturing, flotom oraz pomaga kierowcom w czasie epidemii koronawirusa.

Producent nawigacji Sygic wspiera globalne wysiłki na rzecz zwalczania epidemii koronawirusa, oferując służbom bezpieczeństwa i flotom dostawczym 90-dniową licencję premium na aplikację Sygic Professional Navigation z dokładnymi i aktualizowanymi na bieżąco informacjami na temat natężenia ruchu. Aplikacja na smartfony z systemem Android wykorzystuje najwyższej jakości mapy, które można pobrać na urządzenie, aby używać ich bez połączenia z internetem.

Ponadto 90-dniowa licencja Sygic Professional Navigation obejmuje także aktualizacje na żywo informacji o natężeniu ruchu, które pochodzą z ponad 500 milionów pojazdów (dane sprzed wybuchu epidemii koronawirusa), i pomaga unikać przejść granicznych zatłoczonych z powodu środków bezpieczeństwa wprowadzonych w związku z Covid-19 w Europie.

„Służby szybkiego reagowania, kierowcy pojazdów firm odbierających odpady i kierowcy pojazdów dostawczych odgrywają ważną rolę w walce z epidemią nowego koronawirusa. Dzięki nim możemy korzystać z pomocy medycznej, gdy jej potrzebujemy, czujemy się bezpiecznie w naszych domach, ulice są czyste oraz możemy zamawiać produkty, siedząc bezpiecznie w swoim fotelu” — mówi wiceprezes działu Enterprise Business Sygic Miroslav Remecky.

Kurierzy, firmy odbierające odpady i kierowcy ciężarówek mają dostęp do definiowania wielu punktów orientacyjnych, dokładnych informacji na temat natężenia ruchu oraz tras specjalnie dostosowanych do ich rodzaju pojazdów z uwzględnieniem wysokości, masy, długości i liczby przyczep, dzięki czemu unikają wąskich dróg i niskich mostów.

„Przynajmniej tyle możemy zrobić” — dodaje Remecky.

Sygic Professional Navigation można łatwo zintegrować z istniejącymi rozwiązaniami do zarządzania flotą innych producentów. Nawigacja z mapami offline jest dostępna w 40 językach i obsługuje polecenia głosowe.

Aby skorzystać z przedłużonej do trzech miesięcy wersji próbnej, operatorzy flot i integratorzy systemów muszą aktywować licencję premium na stronie Sygic do końca kwietnia 2020 r. Oferta jest skierowana do służb bezpieczeństwa bez ograniczeń oraz firm posiadających nie mniej niż 30 pojazdów.