Sygic uvádí online Sygic Maps pro firemní řešení

08. 05. 2017

Sygic, přední světový poskytovatel navigačního softwaru dává své špičkové technologie ověřené více než 150 milióny řidičů po celém světe k dispozici vývojářům a poskytovatelům služeb v oblasti řízení a sledování vozidel a personálu, inteligentních městských řešení, plánovacích nástrojů a optimalizačních řešení pro dopravu a logistiku.

„Mám obrovskou radost, že můžeme sdílet některé důležité ingredience z naší kuchyně s ostatními vývojáři a s napětím očekávám, jak se všichni budeme podílet na směrování rychle se měnícího světa kolem nás, ať už jde o autonomní automobily, létající drony nebo inteligentní města. Služby na bázi určování polohy a strojové učení se staly neodmyslitelnou součástí každého špičkového produktu.“ řekl Martin Strigac, viceprezident Sygic Enterprise Solutions.

Sygic Maps pro firmy nového věku

Sygic, který má za sebou 14 let zkušeností jako přední poskytovatel Professional GPS Navigation SDK pro více než 2000 firemních zákazníků po celém světě, dokázal vyvinout skutečně revoluční a flexibilní mapovou platformu pro firemní projekty.

Sygic Maps, podobně jako Sygic Navigation SDK, zahrnují intuitivní API rozhraní pro snadnou a bezproblémovou integraci cloudových map, technologie geocoding, vyhledávání, komerčního trasování a optimalizace do jakéhokoli řešení pro vozové parky.

„Největší výhodou naší nabídky Online Maps API je, že uživatelům umožňuje přístup k unikátním algoritmům společnosti Sygic pro komerční trasování a optimalizaci pro nákladní automobily, záchranná vozidla, autobusy, dodávky a vozy taxislužby, které jsou na tomto poli ověřeny ve více než 2000 vozových parcích.“ uvedl Martin Strigac.

Vývojáři si mohou vybrat preferovaného poskytovatele služeb mapových dat pro každý vozový park nebo projekt zvlášť, protože služby Sygic Maps API jsou otevřenou platformou nabízející mapový obsah od TomTom, HERE, OpenStreetMaps či místních poskytovatelů mapových služeb. Dále Sygic Maps API obsahuje:
• Technologie rychlého a bohatého vykreslování zahrnující různé vrstvy včetně vlastních objektů a grafik.
• Tzv. Snap to road algoritmus, který vypočítá nejvhodnější trajektorii trasy na základě souboru souřadnic GPS z GPS černé skříňky nebo aplikace třetí strany.
• Trasovací algoritmy s funkcí predikce provozu vhodné pro osobní automobily, kamióny a další typy užitkových vozidel.
• Neomezená optimalizace pro více zastavení a více vozidel s využitím různých restrikcí a atributů.
• Výsledky funkce Geocoding a vyhledávání na bázi strukturovaného nebo nestrukturovaného volného textového vstupu nebo s využitím funkce automatického učení Autocomplete.

Sygic s potěšením oznamuje, že získal svého prvního zákazníka používajícího Sygic Maps, a sice společnost dff solutions, která je předním poskytovatelem výpočetních mobilních řešení pro oblast maloobchodu, dopravy a služeb v terénu. „Z pozice hlavního partnera Sygic a jednoho z prvních uživatelů řešení Sygic Maps musíme říci, že jsme s tímto programem velmi spokojeni, protože technologie ETA umožňuje velmi detailní a přesnou prognózu.“ sdělil Felix Dossmann, CEO ve společnosti dff solutions. „Sygic Maps je rychlé a spolehlivé cloudové řešení, a především umožňuje bezproblémovou integraci do našeho softwaru.“

Sada Sygic Maps a Professional Navigation SDK bude oficiálně uvedena na trh v rámci veletrhu Transport & Logistic, který proběhne v německém Mnichově od 9. do 12. května. Další sady SDK budou uvedeny v následujících měsících.

Sygic rovněž rozšiřuje možnosti integrace Sygic Navigation do mobilních aplikací a řešení. Zcela nová sada Sygic Mobility Development Kit umožní třetím stranám využívat stejný základní modul, komponenty a algoritmy, které používají týmy Sygic při vývoji svých špičkových mobilních aplikací na bázi vyhledávání polohy.