Aplikacja Sygic zostaje pierwszą na świecie nawigacją GPS współpracującą z systemem Ford Motor Company

Sygic to pierwsza aplikacja GPS współpracująca z systemem Forda. Ciesząca się uznaniem ponad 150 milionów użytkowników z całego świata technologia Sygic jest dostępna na smartfony z systemami iOS i Android, a światowej klasy aplikacja Sygic Car Navigation została przystosowana do współpracy z ekranem dotykowym SYNC® 3 Forda.

Współpraca dwóch firm zaowocowała powstaniem nowej funkcji umożliwiającej komunikację aplikacji Sygic z systemem SYNC z AppLink®. Dzięki temu użytkownik może wysyłać obraz z nawigacji na smartfonie do ekranu dotykowego SYNC 3. Nowa technologia ułatwia skupienie się na drodze bez puszczania kierownicy, wysyłając informacje z nawigacji do ekranu dotykowego i rozpoznając polecenia głosowe kierowcy.

„Firma Sygic chętnie wdraża nowatorskie rozwiązania nawigacyjne, dzięki czemu od lat cieszy się opinią lidera w dziedzinie nawigacji samochodowych” – mówi dyrektor generalny firmy Sygic Michal Štencl. „Oczekujemy na ujawnienie nowych funkcji premium i kolejne unowocześnienia partnerskie, które pojawią się w naszym globalnym portfolio w 2017 roku”.

Gdy smartfon jest połączony z pojazdem kablem USB, w smartfonie nie ma możliwości sterowania aplikacją Sygic. Obraz z aplikacji jest automatycznie przesyłany do ekranu dotykowego samochodu i aplikacja reaguje na polecenia głosowe, dzięki czemu jest jeszcze wygodniejsza w użyciu. Technologia ta ma za zadanie uwolnić kierowcę od konieczności patrzenia na telefon podczas jazdy.

Według badań przeprowadzonych w 2015 roku przez Pew Research Center dwie trzecie Amerykanów używa smartfona. W badaniu wzięło udział ponad 1600 użytkowników smartfonów i 67% z nich przyznało, że przynajmniej od czasu do czasu używa nawigacji samochodowej. Aż 31% twierdzi, że często korzysta z aplikacji nawigacyjnych w smartfonie.

Sygic to pierwszy producent nawigacji na smartfony, który dzięki technologii Forda AppLink zapewnił możliwość przesyłania obrazu ze smartfona do ekranu dotykowego pojazdu. Dostępna w ponad 200 krajach i około 40 językach technologia Sygic doskonale współpracuje z technologią Ford SYNC 3, zapewniając kierowcy większe możliwości wyboru rodzaju nawigacji. Aplikacja Sygic Car Navigation będzie dostępna w samochodach marki Ford od 2018 roku.

„Wychodząc naprzeciw potrzebom większości Amerykanów, z których wielu używa nawigacji w smartfonie, firma Ford z przyjemnością przedstawia tę nową funkcję” – mówi Don Butler, dyrektor wykonawczy działu Ford Connected Vehicle and Services. „Oczekujemy, że to nowe rozwiązanie zwiększy bezpieczeństwo kierowcy, pozwalając mu skupić się na drodze bez odrywania rąk od kierownicy.”