Řidiči kamionů a karavanů mohou vyjet vstříc nové sezóně se Sygicem propojeným přes Android Auto

17. 01. 2024

Vyslyšeli jsme hlasy profesionálních řidičů kamionů a karavanových nomádů, kteří používají navigaci Sygic GPS Truck & Caravan Navigation. Společnost Sygic přišla s jednou z nejžádanějších funkcí, která zvyšuje komfort a bezpečnost používání naší navigační aplikace v nadrozměrných vozidlech – po spuštění podpory Apple CarPlay před dvěma měsíci teď spustí i podporu Android Auto.

Řidiči kamionů a karavanů prostě jenom intuitivně spárují svoje mobilní zařízení s infotainmentem vozidla. „Jsme rádi, že se můžeme podělit o fantastickou novinku, která našim uživatelům usnadní a zpříjemní život, a hlavně nebude záviset na operačním systému telefonu – Sygic GPS Truck & Caravan Navigation je tím pádem první navigace pro velká vozidla, která podporuje CarPlay i Android Auto,“ říká Roman Paulen, marketingový ředitel společnosti Sygic.

Koncem roku 2023 společnost Sygic nasadila platformu CarPlay a s příchodem nového roku se chystá integrace s Android Auto. Tato speciální navigace určená pro kamiony a další velké typy vozidel, včetně karavanů, dodávek a autobusů, zohledňuje při výpočtu trasy rozměry vozidla, maximální rychlost, emise a specifikace naložených nebezpečných materiálů.

Na rozdíl od ostatních navigací pracuje Sygic s offline mapami, takže navigace bude ničím nerušená i v oblastech s omezeným připojením. To může být velkou výhodou zejména pro řidiče karavanů a kamionů projíždějících neznámými oblastmi.

V rámci jediného balíčku Premium, který zahrnuje upozornění na rychlostní omezení, aktuální ceny pohonných hmot, dynamického asistenta pro jízdu v pruzích a vyhrazené body zájmu, jako jsou parkoviště a kempy pro velká vozidla, teď Sygic nabízí licenci Premium pro kamiony a doživotní licenci Premium pro karavany, a obojí se zrcadlením přes CarPlay a Android Auto.