Parkování v reálném čase v rámci navigační aplikace Sygic Car Navigation ušetří řidičům ve městech stovky korun

14. 08. 2017

Nalezení volného parkovacího místa ve větších městech začíná být už nejen náročné, ale také podstatně nákladnější. Najít garáž v těsné blízkosti cílové destinace, kde by bylo možné rezervovat si parkovací místo online, ještě nikdy nebylo jednodušší. Funkce Parkování v reálném čase v rámci aplikace Sygic Car Navigation nyní dokáže řidiče navigovat přímo na místo a rovněž jim umožňuje snížit náklady.

V Londýně, Paříži nebo Amsterdamu jsou průměrné ceny za parkování velmi vysoké. Podle celosvětového výzkumu realizovaného v rámci služby Parkopediaod května 2017 patří tyto evropské metropole mezi prvních 16 míst s nejvyššími cenami za krátkodobé parkování. Průměrná cena za dvouhodinové stání na parkovišti v centru Londýna se může vyšplhat až na 42 EUR, ovšem cena za parkovací box na ulici činí jen 5,50 EUR. Aplikace Sygic Car Navigation nyní své uživatele informuje o volných místech a cenách, což jim umožní ušetřit desítky eur.

Sygic je nejpokročilejší navigační aplikace pro smartphony, která má na celém světě více jak 200 milionů jedinečných uživatelů. Sygic Car Navigation v současnosti představuje novou funkci, která pomůže řidičům najít nejlevnější, nejbližší anebo jednoduše dostupné parkovací místo v blízkosti cílové destinace, zaplatit za ně a nechat se navigovat až k němu. Všichni uživatelé verze Premium mohou nyní využít bezstarostnou online navigaci na kterékoliv parkovací místo v rámci služby Parkopedia, která obsahuje 60 milionů parkovacích míst 8 tisícovkách měst v 75 zemích na celém světě.

„Velmi nás těší, že se nám podařilo rozšířit spolupráci se službou Parkopedia v rámci vícero našich aplikací. Společně se budeme snažit o to, aby si miliony řidičů na celém světě mohly vychutnat bezpečnější a příjemnější cestu,“ uvedl Peter Schubert, viceprezident společnosti Sygic pro automobilový průmysl.

Aplikace Sygic Car Navigation je speciálně optimalizovaná tak, aby dokázala spolupracovat se zabudovaným infotainment systémem vozidla prostřednictvím připojení smartphone a palubního počítače. Řidiči ji mohou ovládat pomocí ovladačů umístěných přímo na volantu, tlačítky na palubním počítači anebo prostřednictvím dotykové obrazovky. Cílem této technologie je omezit potřebu během jízdy používat a sledovat mobilní zařízení.

Společnost Sygic je lídrem v oblasti navigace a svoji aplikaci propojenou přímo s palubním počítačem vozidla poskytuje vícero výrobcům automobilů. Už několik let tak aplikaci Sygic Car Navigation mohou používat řidiči vozidel značky ŠKODA, Honda, Volkswagen, Citroën, Jaguar, LAND-ROVER, Peugeot a Seat. Sygic je první GPS navigační aplikací na světě, která spolupracuje s technologií SYNC AppLink společnosti Ford Motor Company. Tato novinka byla ohlášena na kongresu MWC 2017. Vozidla Ford Fiesta společně s ostatními vozidly společnosti Ford s podporou technologie SYNC 3 umožňují řidiči využívat funkce mobilní navigace z telefonu na dotykovém displeji vozidla.

Technologie společnosti Sygic, která je k dispozici ve více než 200 zemích a lokalizovaná je přibližně do 40 jazyků, je optimalizována takovým způsobem, aby bez sebemenších problémů dokázala spolupracovat s technologií Ford SYNC 3, čímž řidičům poskytuje větší výběr možností způsobu využití navigace. Aplikace Sygic Car Navigation byla vytvořena pro mobilní zařízení s operačním systémem iOS, podpora operačního systému Android bude přidána koncem roku 2017.