Přední světová GPS aplikace Sygic představuje novou funkci pro sledování cen pohonných hmot

06. 06. 2016

GPS aplikace Sygic, kterou na celém světě využívá více než 130 milionů jedinečných uživatelů, nabízí novou funkci, díky níž budou řidiči na cestách informováni o cenách pohonných hmot.

Nové informace o cenách paliva budou spuštěny 7. června 2016 pro Android a 14. června 2016 pro iOS, přičemž informace bude poskytovat společnost Oil Price Information Service (OPIS). Uživatelé budou mít přístup k cenám paliva v reálném čase. Navíc budou moci zadat údaje o svém vozidle a aplikace jim následně přesněji vypočítá odhad nákladů na pohonné hmoty. Tato nová funkce bude k dispozici v Evropě*, USA a Kanadě a uživatelé aplikace ve verzi Premium ji mohou využívat zdarma.

„S touto novou funkcí budou moci uživatelé pozorně sledovat měnící se ceny pohonných hmot, takže ušetří peníze na cestách v oblastech, pro které jsou ceny paliva v reálném čase dostupné,“ říká CEO a zakladatel společnosti Sygic Michal Štencl.

Sygic jde v pomoci řidičům ještě dále a umožňuje jim sledovat náklady. Stačí, když zadají údaje o typu paliva a aplikace jim nabídne přesnější předpověď ohledně spotřeby paliva během cesty. Jiné aplikace, jako jsou například Mapy Google a Waze, se chlubí podobnými funkcemi, ovšem postrádají možnost přidat konkrétní údaje o automobilu, takže jsou jejich odhady méně přesné.

Sygic byla společností BBC označena za jednu z nejúspěšnějších aplikací na světě – a když se podíváte na stovky milionů uživatelů, kteří ji po celém světě používají, snadno pochopíte, proč tomu tak je. V celosvětovém měřítku má 74 % uživatelů chytrých telefonů ve svých zařízeních služby GPS. Sygic nyní této obrovské demografické skupině přináší nové možnosti, jak plánovat spotřebu paliva lépe než kdy v minulosti.

*Kromě Bulharska, Chorvatska, Spojeného království, Irska, Belgie, Nizozemska, Lucemburska a Slovinska.