Fuelio dodaje Dziennik wycieczek, w którym użytkownicy mogą zapisywać koszty codziennych dojazdów

Ta najnowsza funkcja pozwala kontrolować koszty utrzymania samochodu, umożliwia tworzenie własnych raportów kosztów do rozliczeń i ma inteligentną funkcję Auto Start.

Fuelio, najlepsza darmowa aplikacja do kontrolowania zużycia paliwa i kosztów, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie, w najnowszej aktualizacji dodaje nową funkcję rejestrowania przejechanego dystansu. W Dzienniku wycieczek użytkownik może zapisywać wszystkie podróże, co pozwala jeszcze lepiej kontrolować koszty.

„O tę funkcję użytkownicy prosili najczęściej. Ucieszą się z niej wszyscy kierowcy chcący zapisywać przejeżdżane dystanse” – mówi Adrian Kajda, właściciel produktu Fuelio. „Zaliczają się do nich wolni strzelcy, właściciele małych firm, taksówkarze i tacy entuzjaści jak ja, którzy lubią wiedzieć, jak dużo jeżdżą i ile to ich kosztuje” – dodaje.

Dziennik wycieczek dodaje do Fuelio 7.4 nową inteligentną funkcję – Auto Start. Umożliwia ona sparowanie aplikacji z dowolnym urządzeniem Bluetooth w samochodzie. Po nawiązaniu połączenia uruchamiane jest rejestrowanie. Po zakończeniu jazdy i zamknięciu połączenia śledzenie zostaje automatycznie zatrzymane, a jego wyniki zostają zapisane. Wszystkie pliki można przechowywać w formacie GPX, który umożliwia udostępnianie i importowanie ich do innych aplikacji.

Ponadto, po każdej podróży można utworzyć raport, wyeksportować go do formatu CSV i wysłać do pracodawcy e-mailem lub wykorzystać w celu odliczenia podatkowego. Zakres dat można dostosować do własnego zakresu dat i kategorii.

„W funkcji tej ciekawe i zabawne jest to, że pozwala sprawdzić rzeczywiste koszty codziennych przejażdżek, na przykład dojazdu do pracy, odbierania dzieci z przedszkola czy robienia zakupów na weekend” – wyjaśnia Kajda.

Aplikacja Fuelio, która należy do producenta doskonałej nawigacji Sygic, pozwala kierowcom w bardzo prosty sposób monitorować koszty paliwa i innych wydatków, takich jak usługi, mycie samochodu i parkowanie. Jest dostępna za darmo w Google Play w 45 językach.