Sygic GPS Navigace má další novinku: rychle detekuje vozidla v protisměru a varuje vás před nimi

06. 09. 2022

Na evropských dálnicích je každý rok zaznamenáno zhruba 4 500 nehod, které jsou způsobeny jízdou v protisměru. Ve Spojených státech pak při takových nehodách zemře v průměru několik lidí denně. Pro zvýšení ostražitosti řidičů na dálnicích přináší Sygic cloudovou službu varování řidičů v nesprávném směru od společnosti Bosch do jejich GPS navigaci v EU, USA a Kanadě.

Za novou bezpečnostní funkcí v Sygic GPS Navigaci je inteligentní řešení, které vás a také další potenciálně ohrožené účastníky silničního provozu okamžitě upozorní na jízdu v protisměru. Za posledních dvanáct měsíců tento systém zmapoval přes 3,3 miliardy směrů jízdy v EU a odhalil přes 300 případů jízdy v protisměru, přičemž okamžitě varoval řidiče.

Navigace Sygic bude první službou pro spotřebitele v USA a Kanadě, která zde tuto technologii společnosti Bosch bude nabízet. Pokud vozidlo nebo smartphone využívající tuto službou vjede na dálnici v protisměru, systém v rámci sekund upozorní řidiče daného vozidla a ostatní dotčené účastníky silničního provozu, kteří ho používají, na nebezpečnou situaci.

„Digitální přenos informací funguje v reálném čase a je nejrychlejší na trhu. Proto tuto funkci považujeme za nadmíru užitečný doplněk k dopravnímu zpravodajství v rádiu. Zvláště se pak hodí cestovatelům, kteří se pohybují po pro ně neznámých silnicích nebo místním řidičům na nově otevřených komunikacích,“ říká Lukas Dermek ze společnosti Sygic.

Díky pravidelnému odesílání anonymizovaných dat z vozidel a aplikací využívajících tento integrovaný systém do cloudu mohou být všichni uživatelé v daném okruhu včas informování, pokud jeden z nich najede do protisměru. Upozornění se může uživatelům zobrazit už do 10 sekund po rozpoznání nebezpečí.

Se spuštěním služby v navigaci Sygic se výrazně zvýší počet uživatelů, a tím i možnost rozpoznání řidičů v protisměru, protože Sygic využívá 2,5 milionu aktivních uživatelů měsíčně.

„Naším cílem je, aby se cloudový systém pro varování před jízdou v protisměru dostal k co největšímu počtu účastníků silničního provozu – přesně to je v souladu s naším heslem „Stvořeno pro život“. Jsme moc rádi, že naši službu nyní mohou využívat i uživatelé navigace Sygic,“ říká Lars Mueller, produktový manažer společnosti Bosch.

Společnost Sygic se rozhodla implementovat tuto cloudovou funkci od společnosti Bosch a vylepšit tak své bezpečnostní funkce v GPS pro spotřebitele. Pro uživatele systémů Android a iOS je to další „strážce“, který pomáhá řidičům zůstat v obraze, aby byli vždy připraveni na to, co je na cestách může potkat. Funkce pracuje online a v reálném čase varuje řidiče před riziky Je zdarma a uživatelé ji mohou kdykoliv deaktivovat.