Ponad 80% kierowców zmaga się z problemem małej liczby miejsc parkingowych w dużych miastach

10. 12. 2015

firma Sygic ogłosiła wypuszczenie na rynek nowej wersji aplikacji do nawigacji GPS. Nowa wersja jest zintegrowana z serwisem Parkopedia i pozwala użytkownikom na całym świecie znaleźć miejsce parkingowe, korzystając ze smartfonu.

Znalezienie wolnego miejsca parkingowego jest problemem w wielu miastach na całym świecie, ponieważ lokalne władze zmagają się z rosnąca liczbą pojazdów na drogach. Badanie przeprowadzone niedawno przez firmę Sygic wykazało, że największym problemem ponad 80% kierowców jest mała liczba miejsc parkingowych. Prawie połowa kierowców nie chce parkować dalej niż 100 metrów od miejsca docelowego, a co trzeci kierowca woli parkować za darmo, nawet jeśli musi poświęcić wiele czasu na znalezienie wolnego miejsca.
Pełne wyniki badania znajdują się na blogu Sygic.

Aplikacja Sygic została zintegrowana z serwisem Parkopedia, aby z jej poziomu można było bezproblemowo znaleźć miejsce parkingowe. Aplikacja jest również zintegrowana z serwisami TripAdvisor, Booking.com, Foursquare i Viator, co sprawia, że korzystanie z niej znacznie ułatwia podróżowanie na całym świecie.

Firma Sygic, globalny lider w dziedzinie nawigacji typu „zakręt po zakręcie” w wersji online i offline, ogłosiła, że w tym roku osiągnęła rekordową liczbę 100 milionów użytkowników. Produkty firmy Sygic są bezkonkurencyjne, ponieważ zastosowane w nich rozwiązania gwarantują, że użytkownik może z nich korzystać bez dostępu do sieci Wi-Fi lub transferu danych sieci komórkowych.

Serwis Parkopedia zdobył pozycję lidera wśród lokalizatorów parkingowych, w jego bazie danych znajduje się 75 krajów, 6300 miast i 38 milionów miejsc parkingowych. Wynikiem tej współpracy będzie ułatwienie parkowania milionom użytkowników na całym świecie.

„Jesteśmy coraz bliżej osiągnięcia celu, którym jest stworzenie najbardziej zaawansowanej aplikacji do nawigacji na świecie. Z wielką przyjemnością dodajemy serwis Parkopedia do grona naszych partnerów. Wspólnym wysiłkiem sprawimy, że jazda samochodem będzie bezpieczniejsza, łatwiejsza i, co najważniejsze, będzie dawała więcej radości milionom kierowców na całym świecie.” — twierdzi Michal Štencl CEO firmy Sygic.

Lokalizatory miejsc parkingowych, takie jak Parkopedia pozwalają skrócić czas spędzony na szukaniu miejsca parkingowego o 43%, a przejechany w tym celu dystans o 30%.

Aplikację na systemy iOS, Android i Windows Phone można pobrać bezpłatnie. Pakiet premium, z którego można korzystać w Europie jest dostępny w cenie 19,99 EUR, a w wersji na cały świat kosztuje 29,99 EUR. Zakupiona licencja jest ważna bezterminowo. Z tej samej licencji można korzystać po wymianie telefonu, a do jednego konta można przypisać do trzech urządzeń.