Europejski innowator w dziedzinie nawigacji, firma Sygic, uhonorowana światowym tytułem Top CES 2020 Innovation

07. 11. 2019

Sygic to znana europejskim instytucjom i liderom firma. Jest jednym z najlepszych na starym kontynencie innowatorów, który skutecznie konkuruje z amerykańskimi firmami technologicznymi.

Firma Sygic, producent pionierskich rozwiązań nawigacyjnych, którym zaufało ponad 200 milionów kierowców na całym świecie, została uhonorowana wyróżnieniem CES 2020 Innovation Awards. Dodatek Traffic Lights do Sygic GPS Navigation to pierwsze na świecie narzędzie odliczające czas palenia się świateł sygnalizacyjnych dostępne na komercyjne urządzenia mobilne.

„(Dodatek Sygic Traffic Lights) ma innowacyjne funkcje, które zdobyły dużo punktów w procesie ewaluacji, dzięki czemu dołącza do specjalnej grupy innych produktów wyróżnionych w ten sposób” – mówi członek jury przyznającego wyróżnienie CES 2020 Innovation, w którego skład wchodzi 82 renomowanych profesjonalistów i dyrektorów.

Najnowsza innowacja Sygic powstała we współpracy z Traffic Technology Services i aktualnie jest dostępna w Stanach Zjednoczonych, gdzie obejmuje ponad 13 000 świateł sygnalizacji ulicznej. W przyszłości firma Sygic planuje rozszerzyć zasięg usługi na Europę. Traffic Lights to pierwsza udostępniona funkcja z pakietu Sygic Advanced Driver Assistance System (ADAS).

„Pakiet Sygic Mobile ADAS będzie wykorzystywał kilka zaawansowanych funkcji wspomaganych przez sztuczną inteligencję (AI), dzięki czemu przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i skrócenia czasu dojazdów do celu. Będzie dostępny dla każdego jako dodatek do Sygic GPS Navigation i nie będzie wymagał kupowania żadnego drogiego sprzętu” – mówi CEO Sygic Martin Strigac.

„Do pakietu będą stopniowo dodawane kolejne funkcje, m.in. funkcja wykrywania znaków ograniczenia prędkości, pasów ruchu i przeszkód na drodze oraz wykrywania kolizji. Sprawdzamy też możliwość integracji z systemami ostrzegania o przejazdach kolejowych” – dodaje Strigac.

Pakiet Sygic Mobile ADAS będzie także dostępny jako osobny SDK, przy użyciu którego firmy transportowe i logistyczne będą mogły zintegrować pakiet ze swoimi systemami do obsługi flot, a producenci samochodów i oryginalnego wyposażenia będą mogli wbudować go w systemy informacyjno-rozrywkowe.

Nowy dodatek pokazuje, ile czasu jeszcze będzie palić się zielone światło na drodze, zachęcając kierowcę do zwolnienia, aby zsynchronizować jazdę z zielonymi światłami. Dzięki tej innowacji Sygic i TTS chcą zwiększyć bezpieczeństwo na skrzyżowaniach, przyczynić się do zmniejszenia emisji CO2 w miastach oraz poprawić płynność ruchu ulicznego.

Innowacje Sygic zostały także docenione przez komisarz europejską Margrethe Vestager, która w wywiadzie dla francuskiej gazety Le Monde powiedziała, że jest to „doskonała” nawigacja stanowiąca przykład najlepszych europejskich technologii.

W 2018 r. Sygic Collaborative Routing Algorithm został uznany za jedną z dwudziestu najlepszych europejskich innowacji i otrzymał nagrodę Innovation Radar Prize. To inteligentne rozwiązanie wykorzystuje moc superkomputera do obliczania optymalnej trasy dla kierowców jeżdżących po mieście oraz pozwala skrócić czas jazdy w ciągu dnia o ponad 20 procent, przyczyniając się do redukcji emisji CO2 w obszarach miejskich.

Dodatek Traffic Lights pokazano 7 listopada na targach CES Unveiled New York. Ponadto Sygic zaprezentuje ten dodatek na CES 2020 w Las Vegas.

Zdobywająca laury funkcja jest aktualnie dostępna tylko dla użytkowników Sygic GPS Navigation w Stanach Zjednoczonych. Aby wziąć udział w testach beta, kierowcy muszą pobrać aplikację ze Google Play Store lub Apple App Store i aktywować dodatek.