Towarzysz podróży na miarę XXI wieku: Sygic przedstawia funkcję Driving Assistant dla samochodów Ford z systemem Sync 3

26. 02. 2018

Sygic, najbardziej zaawansowana na świecie aplikacja nawigacyjna, dziś przedstawia nową funkcję o nazwie Driving Assistant dla samochodów marki Ford. Driving Assistant to interaktywna sterowana głosem funkcja wspomagająca kierowcę, która pomaga znaleźć miejsca do odpoczynku, restauracje, hotele, a nawet korki na trasie – a wszystko to robi bez zmuszania kierowcy do oderwania rąk od kierownicy ani oczu od drogi.

Aplikacja Sygic Car Navigation łączy się z systemem informacyjno-rozrywkowym samochodu i jest zoptymalizowana pod kątem pracy z ekranem dotykowym Forda Sync 3 AppLink, z którym współpracuje za pośrednictwem technologii Smart Device Link (SDL) giganta. Aplikacja zapewnia dostęp do map GPS, dostarcza aktualne informacje o natężeniu ruchu, pomaga znaleźć parking oraz sprawdza ceny paliw.

Teraz, nowa funkcja Driving Assistant Sygic jeszcze bardziej podnosi poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. Wystarczy, że kierowca naciśnie przycisk na kierownicy i wyda polecenie głosowe w rodzaju „Znajdź hotel”, „Znajdź stację paliw”, „Znajdź restaurację” lub „Jakie jest natężenie ruchu na trasie?”. Aplikacja odpowiada w 24 językach do wyboru, wymawiając wszystkie spełniające kryteria wyniki. Jeśli kierowca nakaże funkcji Driving Assistant zmianę trasy lub celu podróży, aplikacja głosowo będzie wydawać instrukcje.

Choć rozproszenie uwagi podczas jazdy to problem występujący na całym świecie, badania wskazują, że kierowcy niechętnie zmieniają swoje nawyki. W 2015 r. w USA w wypadkach spowodowanych nieuwagą zginęło 3477 osób. Mimo to niedawno przeprowadzona ankieta wykazała, że ponad połowa respondentów nadal przegląda aplikacje, tekst i dane nawigacji GPS podczas prowadzenia pojazdów.

Nowa funkcja Driving Assistant to kolejny krok wykonany przez Sygic w kierunku zwiększenia bezpieczeństwa. Umożliwia kierowcom korzystanie z nawigacji, nie przeszkadzając im w skupieniu się na drodze.

„Ta nowa funkcja jest jak dodatkowy pasażer, który pomaga w dotarciu do celu i dba o Twoje bezpieczeństwo” – mówi Francisc Juras, dyrektor ds. produktów motoryzacyjnych w Sygic. „Bez odrywania oczu od drogi i rąk od kierownicy nakażesz nawigacji znaleźć najbliższe miejsce do odpoczynku lub najbliższą stację gazową, poszukasz objazdu korka albo dojedziesz do wybranej restauracji”.

Dla użytkowników produktów Sygic premium przewidziano dodatkowe funkcje, takie jak Fuel Assistant, czyli ostrzeganie o niskim poziomie paliwa oraz Tire Pressure Assistant, która ostrzega o niskim ciśnieniu w oponach i kieruje do najbliższego warsztatu samochodowego.

Nowa funkcja Sygic Driving Assistant zostanie zaprezentowana 26 lutego na targach Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie, w Hiszpanii, w centrum Fira Gran Via na stoisku Forda w sali nr 1.