Aplikacja DRAJV firm Triglav Group i Sygic ustanawiają nowy standard w promowaniu bezpiecznej jazdy i uczciwego ubezpieczenia

22. 08. 2023

Trzy lata po premierze odnowionej aplikacji DRAJV stworzonej we współpracy z firmą Zavarovalnica Triglav, ten wspólny projekt słoweńskiego ubezpieczyciela i Sygic przyniósł znakomite wyniki. Firma Sygic wykorzystała swoją technologię Mobile Telematics w celu zdobycia cennych informacji na temat zachowań kierowców oraz zaimplementowała elementy mechaniki gry promujące bezpieczniejsze nawyki podczas jazdy. To podejście pozwoliło przygotować uczciwsze i bardziej transparentne ubezpieczenia samochodowe, polepszyć samopoczucie kierowców oraz wesprzeć społeczność odpowiedzialnych kierowców.

Mimo że w wielu branżach aplikacje dla klientów są już normą, większość firm z branży ubezpieczeniowej wciąż trzyma się tradycyjnej linii. Według firmy Zavarovalnica Triglav innowacyjne rozwiązania stanowią podstawę służenia jak najlepszym interesom klientów, zwiększają bezpieczeństwo na drodze oraz umożliwiają ocenę ryzyka i podejmowanie decyzji ubezpieczyciela oparte na danych.

Aplikacja DRAJV służy także jako narzędzie marketingowe z przyjaznym dla użytkownika interfejsem, które wzmacnia zaangażowanie i lojalność klientów. Służy jako platforma sprzedaży krzyżowej, pozwalająca oferować użytkownikom inne produkty ubezpieczeniowe. W porównaniu z październikiem 2020 r., kiedy nowa aplikacja DRAJV miała premierę, w lipcu 2023 r. miesięczna liczba aktywnych użytkowników jest wyższa o 21%. Łączna liczba przejazdów zarejestrowanych i przeanalizowanych w ciągu ostatnich trzech lat sięgnęła prawie 30 milionów, co stanowi dowód na to, że aplikacja jest przydatna dla ubezpieczycieli.

„Jednym z kluczowych elementów, które wyróżniają aplikację DRAJV, jest zaimplementowana w niej we współpracy z Sygic mechanika gier. W zależności od stylu jazdy użytkownicy zdobywają punkty i odznaki, które motywują ich do ciągłego doskonalenia swoich nawyków” – mówi Boštjan Kop, menedżer działu platformy cyfrowej w Zavarovalnica Triglav. W ciągu ostatnich trzech lat średnia ocena stylu jazdy, obejmująca takie składowe, jak hamowanie, pokonywanie zakrętów czy rozwijanie prędkości, wzrosła o trzy punkty procentowe.

„Wyniki mobilnej aplikacji telematycznej DRAJV potwierdzają zasadność ubezpieczeń opartych na sposobie używania. Ta wspólna inicjatywa dostarcza cennych informacji pozwalających zwiększyć bezpieczeństwo na drogach, które udostępniamy firmie Zavarovalnica Triglav jako wspólną wartość dla klientów. Bezpieczeństwo na drogach zawsze będzie podstawą nowoczesnych rozwiązań nawigacyjnych firmy Sygic” – mówi Stefan Janciga z Sygic.

Ta darmowa aplikacja daje kierowcom liczne praktyczne korzyści, między innymi zapewnia bezpośrednie informacje na temat stylu jazdy, dzięki którym mogą doskonalić swoje umiejętności i zdobywać nagrody. Indywidualne oceny stylu jazdy pozwalają na stosowanie uczciwszych stawek ubezpieczeniowych przez oferowanie rabatów na składki. Dzięki zintegrowanej z aplikacją kamerze kierowcy nie muszą używać osobnego urządzenia.

W 2021 r. aplikacja DRAJV zdobyła nagrodę Websi Gold Award w kategorii Advanced Technology Usage.