Sygic je prvá navigačná GPS aplikácia, ktorú možno používať aj vo vozidlách spoločnosti Ford Motor Company

04. 01. 2017

Sygic je prvý výrobca GPS aplikácie, ktorý uzavrel partnerstvo so spoločnosťou Ford. Technológia spoločnosti Sygic s viac ako 150 miliónmi používateľov a celosvetovým pokrytím je k dispozícii pre používateľov smartfónov so systémom iOS aj Android. Sygic Car Navigation, ako najuniverzálnejšia aplikácia pre prepojené vozidlá, tzv. connected cars, je vyvinutá na optimálne používanie s dotykovou obrazovkou SYNC® 3 vozidiel Ford.

Tieto dve spoločnosti spojili svoje sily s cieľom umožniť prepojenie medzi aplikáciou Sygic a obrazovkou SYNC prostredníctvom rozhrania AppLink®, ktoré používateľom umožní zobrazovať navigačnú aplikáciu z telefónu priamo na dotykovej obrazovke SYNC 3 vo vozidle. Vďaka zobrazovaniu navigačných informácií na dotykovej obrazovke a využívaniu hlasových príkazov môže vodič nerušene sledovať cestu a neskladať ruky z volantu.

„Spoločnosť Sygic sa snaží posúvať hranice v oblasti navigácie. Táto filozofia priamo prispela k nášmu dobrému menu a stali sme sa lídrom v oblasti navigácie pre prepojené vozidlá. Tešíme sa, ako v roku 2017 predstavíme nové špičkové prémiové funkcie a ďalšie novinky v našom portfóliu globálnych partnerstiev,“ povedal Michal Štencl, generálny riaditeľ spoločnosti Sygic.

Keď sa smartfón spáruje s vozidlom cez USB kábel, aplikácia Sygic Car Navigation sa už nedá ovládať prostredníctvom smartfónu. Aplikácia sa automaticky zobrazuje na dotykovej obrazovke vozidla a vďaka hlasovému ovládaniu bude používanie navigačnej aplikácie ešte pohodlnejšie. Cieľom tejto technológie je obmedziť potrebu dotýkať sa a sledovať mobilné zariadenie počas jazdy.

Podľa štúdie výskumného centra Pew Research Center z roku 2015 smartfón v súčasnosti používajú až dve tretiny Američanov. Z viac ako 1 600 používateľov smartfónov, ktorí sa zúčastnili štúdie centra Pew, až 67 % uviedlo, že svoje smartfóny počas jazdy aspoň občas používajú na navigáciu. 31 % používateľov uviedlo, že navigačné aplikácie vo svojich smartfónoch používajú často.

Spoločnosť Sygic je prvý tvorca mobilnej navigačnej aplikácie, ktorý využil schopnosť rozhrania AppLink od spoločnosti Ford presunúť mobilnú navigáciu z obrazovky telefónu na dotykovú obrazovku vozidla. Technológia spoločnosti Sygic, ktorá je k dispozícii vo viac ako 200 krajinách a lokalizovaná približne do 40 jazykov, je optimalizovaná takým spôsobom, aby bez akýchkoľvek problémov dokázala spolupracovať s obrazovkou Ford SYNC 3, čím vodičom poskytuje väčší výber možností spôsobu navigovania. Aplikácia Sygic Car Navigation bude do vozidiel Ford uvedená od modelového ročníka 2018.

„Keďže väčšina Američanov už používa smartfón a takisto navigáciu v ňom, spoločnosť Ford je hrdá na to, že predstavila túto novú možnosť,“ povedal Don Butler, výkonný riaditeľ divízie spoločnosti Ford pre prepojené vozidlá a služby. „Od tejto možnosti pre mobilnú navigáciu si sľubujeme zvýšenie bezpečnosti, keďže vodiči budú neustále sledovať cestu a ruky nebudú musieť skladať z volantu.“