Sygic přináší další inovace: Navigace s umělou inteligencí a rozšířenou realitou je zase o kus dál a nyní nabízí i satelitní mapy

23. 11. 2022

Společnost Sygic oznámila další rozšíření funkcí své GPS navigace. Tou nejočekávanější je satelitní mapa, která je pro všechny uživatele zdarma. Prémiová navigace Real View v rozšířené realitě nyní pracuje v novém uživatelském prostředí a neuronová síť Sygic dokáže detekovat dopravní značky prostřednictvím fotoaparátu smartphonu.

Pro vývojáře této populární GPS navigace je již běžné, že několikrát do roka přijdou na trh s inovativní funkcí nebo řešením. Zejména poté, co společnost Sygic zavedla model předplatného, se balíček placených funkcí stále rozšiřuje. Nejnovější aktualizace pak přímo reaguje na přání uživatelů.

„Satelitní mapy jsou jednou z nejžádanějších funkcí, o kterou nás testovací komunita dlouhodobě žádá. Proto jsme se rozhodli, že ji jako dárek k Black Friday zpřístupníme všem našim uživatelům. Technologičtí nadšenci navíc požadují nové technické funkce, které nejsou ve světě navigací běžné, což nám dává skvělý důvod zaměřit se na jejich neustálý vývoj s kvalitní zpětnou vazbou. Rozpoznávání dopravních značek na základě umělé inteligence je nyní ještě chytřejší a navigace Real View v rozšířené realitě byla zcela přepracována pro novou generaci UX/UI,“ říká produktový šéf Lukas Dermek.

Satelitní mapa je standardní a osvědčený navigační prvek, který řidičům pomáhá seznámit se s cílovou adresou v přirozeném prostředí. Uživatelé aplikace Sygic ji mohou začít používat prostřednictvím jediného klepnutí na ikonu v navigační mapě. Díky spolupráci se společností Google umožňují online satelitní mapy v GPS navigaci Sygic uživatelům vyhledávat, přibližovat a procházet v satelitním zobrazení.

Rozpoznávání dopravních značek bylo spuštěno teprve před rokem a umožňuje zjišťovat rychlostní omezení z dopravních značek a LED obrazovek. Od té doby tým Sygic trénoval umělou inteligenci této funkce založené na fotoaparátu, aby rozpoznala značku zákazu předjíždění. Rozpoznávání dopravních značek patří mezi funkce SmartCam a je k dispozici pro předplatitele Premium+.

Nová generace navigace Real View v rozšířené realitě nyní využívá zelené šipky, které pomáhají s navigací v živém pohledu na silnici z fotoaparátu smartphonu. Tato funkce je podle všeho velmi užitečná z hlediska trojrozměrné orientace a patří k nejoblíbenějším funkcím mezi uživateli aplikace Sygic. Je také součástí funkce SmartCam v rámci předplatného Premium+.

Noví uživatelé služby Sygic si nyní mohou předplatit balíček Premium+ se speciální slevou 32 % (16,99 EUR) na rok a 7denní zkušební verzí zdarma.