Sygic kontynuuje wprowadzanie innowacji: Do nawigacji ze sztuczną inteligencją i rzeczywistością rozszerzoną dodano możliwość korzystania z map satelitarnych

23. 11. 2022

Firma Sygic ogłosiła wprowadzenie nowych funkcji do swojej aplikacji GPS Navigation. Najbardziej wyczekiwana z nich to możliwość bezpłatnego korzystania z map satelitarnych przez wszystkich użytkowników. Funkcja Premium Real View Navigation z rzeczywistością rozszerzoną ma nowy interfejs użytkownika, a sieć neuronowa Sygic wykrywa znaki drogowe przez aparat smartfona.

To już tradycja, że producent popularnej aplikacji GPS Navigation wprowadza na rynek innowacyjne funkcje lub rozwiązania kilka razy w roku. W szczególności po wprowadzeniu modelu subskrypcji przez Sygic pakiet płatnych funkcji nieustannie się powiększa. Najnowsza aktualizacja została wprowadzona w odpowiedzi na prośby użytkowników.

„Mapy satelitarne to jedna z najbardziej pożądanych funkcji, o które nasi testerzy prosili już od dłuższego czasu. Dlatego postanowiliśmy udostępnić ją za darmo wszystkim użytkownikom jako prezent z okazji Black Friday. Ponadto miłośnicy technicznych nowinek domagają się różnych funkcji, które nie są typowe dla nawigacji, a ich cenne uwagi pozwalają nam je nieustannie doskonalić. Funkcja Rozpoznawanie znaków drogowych, oparta na sztucznej inteligencji, teraz jest jeszcze inteligentniejsza, a Nawigacja Real View w rzeczywistości rozszerzonej została wzbogacona o udoskonalony interfejs użytkownika” — mówi Lukas Dermek, dyrektor ds. produktu.

Mapy satelitarne to standardowa i sprawdzona funkcja nawigacji, która pozwala kierowcom zapoznać się z otoczeniem miejsca docelowego ich podróży. Użytkownicy Sygic mogą je włączyć dotknięciem odpowiedniej ikony na mapie nawigacji. Dzięki współpracy z Google satelitarne mapy online w Sygic GPS Navigation umożliwiają użytkownikom wyszukiwanie, powiększanie i przeglądanie widoku satelitarnego.

Funkcja Rozpoznawanie znaków drogowych, wykrywająca ograniczenia prędkości na zwykłych znakach drogowych i tablicach LED, została wprowadzona rok temu. Od tamtej pory zespół Sygic szkolił sztuczną inteligencję, na której opiera się ta funkcja, aby rozpoznawała także znak zakazu wyprzedzania. Rozpoznawanie znaków do pakietu funkcji SmartCam i jest dostępne w subskrypcji Premium+.

Nowa generacja Nawigacji Real View w rzeczywistości rozszerzonej wyświetla zielone strzałki na rzeczywistym obrazie drogi na ekranie smartfona, ułatwiając kierowcy prowadzenie pojazdu. Ta trójwymiarowa funkcja jest niezwykle przydatna i cieszy się dużą popularnością wśród użytkowników aplikacji Sygic. Ją także można znaleźć w pakiecie SmartCam dostępnym w subskrypcji Premium+.

Nowi użytkownicy Sygic mogą subskrybować pakiet Premium+ ze specjalnym rabatem z okazji Black Friday w wysokości 32% (16,99 €) rocznie i 7-dniowym okresem próbnym.