Sygic wprowadza „Predykcyjne wyznaczanie tras” w swojej nawigacji GPS

20. 06. 2018

Funkcja „Predykcyjne wyznaczanie tras” gromadzi dane na temat natężenia ruchu z dwóch lat i na ich podstawie proponuje kierowcom najlepsze trasy – nawet poza zasięgiem sieci komórkowej.

Sygic, przodujący na świecie dostawca nawigacji GPS, dziś ogłosił wprowadzenie funkcji „Predykcyjne wyznaczanie tras” do swojej aplikacji. Funkcja ta przewiduje natężenie ruchu na podstawie danych zgromadzonych w ciągu dwóch lat, umożliwiając użytkownikom wybór takiej, która najszybciej doprowadzi ich do celu.

Aplikacja Sygic to ciesząca się największym zaufaniem na świecie nawigacja GPS. Jest dostępna w ponad 200 krajach i ponad 40 językach, dzięki czemu korzysta z niej ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie. Oprócz właśnie wprowadzonej funkcji „Predykcyjne wyznaczanie tras” aplikacja Sygic ma wiele innych zalet, takich jak mapy offline czy łatwy w obsłudze interfejs.

Funkcja „Predykcyjne wyznaczanie tras” bierze pod uwagę wszystkie możliwe trasy i wybiera tę, której pokonanie zajmie najmniej czasu. W obliczeniach uwzględnia rzeczywistą średnią prędkość na drogach (a nie oficjalne dopuszczalne ograniczenia prędkości) oraz światła uliczne, ronda, porę dnia oraz dane zebrane wcześniej podczas podobnych podróży. Funkcja „Predykcyjne wyznaczanie tras” włącza się automatycznie wraz z uruchomieniem aplikacji Sygic i działa nawet bez połączenia z internetem i poza zasięgiem sieci komórkowej.

Do tej pory systemy nawigacji GPS obliczały najlepsze trasy na podstawie bieżących danych na temat ruchu drogowego. Systemy te po odłączeniu od sieci komórkowej mogą pokazywać tylko możliwe trasy – nie są w stanie szybko i dokładnie znaleźć najlepszej z nich.

„Jest nam niezmiernie miło przedstawić przełomową funkcję Predykcyjnego wyznaczania tras dla użytkowników aplikacji Sygic z całego świata” – mówi dyrektor generalny Sygic Martin Strigac. „Jesteśmy pewni, że ta funkcja nie tylko sprawi, że jazda samochodem stanie się przyjemniejsza, ale również pozwoli użytkownikom zaoszczędzić wiele czasu, który mogą wykorzystać w bardziej produktywny sposób – nie mówiąc już o oszczędności pieniędzy na paliwie”.

Ulepszone aplikacje GPS zapewniają użytkownikom wiele oszczędności: zarówno czasu, jak i pieniędzy. Uczeni z firmy Ford odkryli, że aplikacje nawigacji GPS mogą pomóc użytkownikom ograniczyć zużycie paliwa nawet o 15%. Wcześniejsze badania wykazały, że dokładne dane na temat ruchu mogą zapewnić oszczędności równe czterem dniom jazdy w skali roku.

Funkcja „Predykcyjne wyznaczanie tras” jest od razu dostępna za darmo dla wszystkich 250 milionów użytkowników aplikacji Sygic na całym świecie. Połączenie możliwości sprawdzania natężenia ruchu na bieżąco i przewidywania tras na podstawie danych z wcześniejszych lat zapewnia użytkownikom aplikacji Sygic najdokładniejsze obliczanie szacowanego czasu przyjazdu ze wszystkich systemów nawigacji GPS na świecie.