Navigace Sygic bojuje proti rozptylování za jízdy

29. 06. 2022

Vývojář nejoblíbenějších offline GPS navigací vyráží do léta s vyladěnými funkcemi pro bezpečnost silničního provozu a novými funkcemi GPS navigace Sygic pro použití s CarPlay nebo Android Auto. Při zrcadlení navigačních pokynů na displej automobilu může uživatel využívat telefon jako samostatné zařízení, takže některé další funkce a funkce využívající fotoaparát lze používat současně.

Společnost Sygic značně změnila svůj přístup k bezpečnosti poté, co do GPS navigace Sygic přidala povinné tlačítko „Neřídím“, které umožňuje její používání na displeji telefonu a automobilu zároveň. Cílem je zvýšit soustředěnost a jistotu řidičů při používání pokročilých funkcí Sygic vedle standardní mapové navigaci.

Rozšíření funkcí fotoaparátu pro bezpečnost jízdy

Nová ikona SmartCam v Sygic GPS Navigaci sdružuje všechny pokročilé funkce, které ke své činnosti využívají fotoaparát telefonu. Všechny mohou být v telefonu aktivní současně s mapovou navigací spuštěnou na displeji automobilu. Navigace Real View je funkce rozšířené reality, která zobrazuje trasu přes pohled z fotoaparátu telefonu. Dashcam zaznamenává video z jízdy a automaticky ho ukládá v případě nehody. Rozpoznávání značek omezujících rychlost funguje jako inteligentní detektor a upozornění na překročení rychlostního limitu v reálném čase (není k dispozici v Kanadě, Portoriku a USA), a zároveň poslouží jako asistent pro případ, kdy si řidič značky nevšimne. Tento balíček bezpečnostních funkcí od Sygicu se bude dále rozšiřovat, ale již nyní nastiňuje další vývoj navigace.

„Bezpečnost silničního provozu jde ruku v ruce s prevencí rozptýlení řidičů, které je nejčastější příčinou dopravních nehod na světě. Proto se snažíme věnovat velkou pozornost pokročilým navigačním funkcím a způsobu používání a ovládání naší navigační aplikace. Dokonce již v následujících týdnech mohou naši uživatelé očekávat několik novinek, které jim pomohou řídit předvídavěji a více se soustředit,“ řekl Lukas Dermek, šéf produktu GPS navigace Sygic ve společnosti Sygic.

Kromě toho je možné současně používat mapu na obrazovce automobilu s Head-Up displejem nebo funkcemi Cockpit spuštěnými na telefonu.

Novinky pro uživatele zařízení se systémy iOS a Android

Pro příznivce konektivity automobilů jsou již k dispozici rozšířené funkce, které zabraňují rozptylování řidiče díky zrcadlení nových důležitých informací z navigace na displej automobilu.
Uživatelé iOS se dočkali velmi žádané funkce asistenta pro jízdu v pruzích také prostřednictvím CarPlay. Pokud má uživatel v kalendáři iCalendar naplánovanou událost s přesnou adresou, navigace mu po připojení Sygic přes CarPlay nabídne ve vyhledávání cestu k danému místu. Spolujezdci mohou přidávat nové body zájmu na aktuální trase prostřednictvím připojeného telefonu, zatímco navigace je stále spuštěna na obrazovce vozu.
Uživatelé systému Android mohou také využívat přidávání nových bodů zájmu na trase v systému Android Auto a zobrazovat svou aktuální rychlost na displeji vozu.

A třešnička na dortu – uživatelé GPS navigace Sygic si nyní mohou aplikaci ještě více přizpůsobit tím, že si tradiční modrou navigační šipku vymění za model vozu, který jim nejlépe vyhovuje. Po zadání trasy stačí klepnout na šipku a vybrat si auto, dodávku nebo formuli. Tato funkce je k dispozici pro systémy iOS a Android a také pro připojení k oběma systémům konektivity.