Nawigacja Sygic pozwala zwiększyć koncentrację w czasie jazdy

29. 06. 2022

Twórca najpopularniejszych nawigacji GPS offline przedstawia na lato ulepszone funkcje zwiększające bezpieczeństwo w czasie jazdy oraz nowe funkcje w swojej aplikacji Sygic GPS Navigation używanej w połączeniu z CarPlay lub Android Auto. Telefon może wyświetlać instrukcje na wyświetlaczu samochodu, a jednocześnie może być używany do innych celów, na przykład do robienia zdjęć.

Najważniejszą zmianą jest nowe podejście Sygic do bezpieczeństwa, które wyraża się dodaniem obowiązkowego przycisku „Nie jestem kierowcą” do aplikacji Sygic GPS Navigation, aby umożliwić jednoczesne używanie na telefonie i wyświetlaczu samochodu. Celem jest zwiększenie koncentracji i pewności siebie kierowcy przez nałożenie zaawansowanych funkcji Sygic na standardową nawigację przez mapę.

Rozszerzone funkcje aparatu dla bezpieczeństwa na drodze

Nowa ikona SmartCam grupuje wszystkie zaawansowane funkcje, które potrzebują aparatu do działania. Wszystkie mogą być aktywne na telefonie jednocześnie przy nawigacji mapowej wyświetlonej na wyświetlaczu samochodu. Real View Navigation to funkcja rzeczywistości rozszerzonej, która wyświetla trasę na widoku z aparatu telefonu. Dashcam nagrywa przebieg jazdy i automatycznie zapisuje nagranie w razie zderzenia. Funkcja rozpoznawania znaków drogowych ograniczenia prędkości to inteligentny detektor powiadamiający o przekroczeniu prędkości w czasie rzeczywistym (nie działa w Kanadzie, Portoryko i USA) i wspierający kierowcę, gdy przeoczy jakiś znak. Ten pakiet funkcji bezpieczeństwa Sygic będzie sukcesywnie powiększany i wskazuje, w jakim kierunku zmierza dalszy rozwój nawigacji.

„Bezpieczeństwo drogowe bazuje na eliminacji czynników rozpraszających, które stanowią najczęstszą przyczynę wypadków na świecie. Dlatego firma Sygic szczególną uwagę poświęca zaawansowanym funkcjom nawigacji oraz sposobowi obsługi naszej aplikacji. Nawet w najbliższych tygodniach nasi użytkownicy mogą spodziewać się wprowadzenia kilku nowych elementów, które pomogą im jeździć bardziej przewidywalnie i skuteczniej utrzymywać koncentrację” – mówi Lukas Dermek, dyrektor produktu Sygic GPS Navigation w Sygic.

Ponadto możliwe jest także jednoczesne używanie mapy na ekranie samochodu i funkcji Head Up Display lub Cockpit na telefonie.

Wiadomości dla użytkowników systemów iOS i Android

Już są dostępne rozszerzone funkcje dla miłośników łączności samochodowej, które pomagają w utrzymaniu koncentracji w trakcie jazdy dzięki przekazywaniu nowych ważnych informacji z nawigacji na ekran samochodu.
Dodatkowo użytkownicy systemu iOS mogą już korzystać przez CarPlay z bardzo pożądanej funkcji Dynamicznego asystenta pasa ruchu. Jeśli użytkownik doda do swojego kalendarza iCalendar wydarzenie o dokładnie określonym adresie, po połączeniu aplikacji Sygic przez CarPlay nawigacja poprowadzi go do odpowiedniej lokalizacji. Współkierowcy mogą dodawać nowe punkty POI do bieżącej trasy przez połączony telefon bez wyłączania nawigacji z ekranu samochodu.
Ponadto użytkownicy systemu Android mogą dodawać punkty POI na trasie w Android Auto oraz sprawdzać prędkość jazdy na wyświetlaczu samochodu.

A teraz wisienka na torcie – użytkownicy aplikacji Sygic GPS Navigation mogą ją personalizować w jeszcze większym zakresie przez zmianę tradycyjnej niebieskiej strzałki nawigacyjnej na wybrany model samochodu. Wystarczy jej dotknąć i wybrać samochód osobowy, VAN lub formułę. Funkcja jest dostępna w systemach iOS i Android oraz w przypadku obu rodzajów łączności samochodowej.