Nawigacja offline Sygic GPS Navigation jest teraz dostępna na Android Auto

05. 04. 2021

Nastał jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez kierowców korzystających z telefonów z systemem Android. Aplikacja Sygic GPS Navigation jest teraz dostępna na platformie Android Auto jako jedna z pierwszych nawigacji z mapami offline. Aktualnie z aplikacji Sygic korzysta ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie.

Sygic GPS Navigation na platformie Android Auto wnosi powiew świeżości i komfortu. Wyświetlanie aplikacji nawigacyjnej na wyświetlaczu samochodu pozwala na bezpieczniejsze korzystanie z nawigacji, pozwala pozbyć się niepotrzebnych urządzeń z przedniej szyby oraz eliminuje konieczność spoglądania na telefon.

Po podłączeniu telefonu do pojazdu z systemem Android Auto aplikacja pojawia się na ekranie tego pojazdu. Interfejs jest łatwy w obsłudze dzięki dużym przyciskom menu i intuicyjnej konstrukcji. Mapy 3D, tekst i znaki są czytelniejsze. Dzięki połączeniu z samochodowym systemem audio polecenia nawigacji głosowej są wyraźniejsze.

Ponadto aplikacja, Sygic GPS Navigation zawiera mapy offline, które pozwalają na dokładne odnajdywanie drogi nawet na obszarach, na których nie ma dostępu do internetu. Oprócz tego aplikacja ma wiele innych funkcji wspomagających bezpieczeństwo: ostrzeżenia o ograniczeniach prędkości, planowanie tras z uwzględnieniem przewidywanego natężenia ruchu, czy asystent pasa ruchu zwiększający bezpieczeństwo zmiany pasa ruchu.

Dzięki integracji z platformą Android Auto można zsynchronizować preferencje i mapy aplikacji Sygic z każdym pojazdem z systemem Android Auto. To bardzo wygodna funkcja dla osób jeżdżących pojazdami firmowymi, wynajętymi lub wspólnymi.

Zespół programistów Sygic, firmy z siedzibą w Słowacji, intensywnie pracował nad tym projektem kilka miesięcy. „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udzielono nam wczesnego dostępu do biblioteki Android dla aplikacji samochodowych, dzięki czemu nawigacja Sygic jest w końcu dostępna na wyświetlaczach samochodowych, co stanowi wspaniały dodatek do jej funkcjonalności. Jesteśmy przekonani, że użytkownikom spodobają się nie tylko nasze piękne mapy offline, ale również inne funkcje, dzięki którym nawigacja Sygic jest niezawodnym i bezpiecznym przewodnikiem na drodze, który zawsze podąża w kierunku najnowocześniejszych rozwiązań” — mówi Lukas Dermek, dyrektor produktu w Sygic.

Aplikacja Sygic GPS Navigation na platformie Android Auto będzie udostępniana użytkownikom w obsługiwanych krajach po kolei.