Sygic zahajuje letní sezónu tipy a triky pro větší pohodlí a bezpečnost

13. 06. 2023

Společnost Sygic je přední světový inovátor v oblasti navigací a nedávno ve své GPS navigaci Sygic představila řadu nových funkcí. Působivá sada praktických funkcí a služeb pro řidiče se tím tedy rozroste ještě více. Díky těm nejmodernějším navigačním technologiím se z letního objevování neznámých destinací stane pohodlný a bezpečný zážitek a uživatelé se při cestování budou cítit velmi příjemně.

Začneme od základů: Mapy

Ještě než se vypravíte do nové lokality, společnost Sygic doporučuje povolit aktualizaci map všech relevantních zemí na plánované trase, ať můžete odkudkoli plně využít skvělou funkci Sygicu - offline mapy. Nejnovější aktualizaci map obdrželi všichni uživatelé v květnu, včetně těch s bezplatnou licencí, a další aktualizace je naplánována na září. Uživatelé služeb Premium a Premium+ pak mohou využívat praktické měsíční aktualizace. Rozhraní map obsahuje nádherné 3D budovy a vylepšený design s kontrastními barvami, bez kterých by uživatelský zážitek z produktů Sygic nebyl úplný.

Úspora peněz a času

Při plánování trasy v navigačním systému mají řidiči možnost nastavit své preference, například se vyhnout dálnicím, zpoplatněným silnicím nebo městským zónám s omezeným přístupem, a vybrat si tu nejrychlejší, tu nejkratší nebo tu cenově nejvýhodnější trasu. Mapa teď navíc přímo u čerpacích stanic ukazuje aktuální ceny pohonných hmot, které se importují z aplikace Fuelio (od společnosti Sygic). Mezi bezplatnými funkcemi GPS navigace Sygic najdete i režim pro elektromobily, který poskytuje přístup k více než 400 000 nabíjecích míst a uživatelé pomocí něj mohou provádět platby za nabíjení přes aplikaci.

Kompatibilita se systémy Android Auto a CarPlay

Ten nejpohodlnější a nejbezpečnější způsob využití GPS navigace Sygic představují systémy Android Auto nebo CarPlay, které bezproblémově zrcadlí aplikaci na větší obrazovku automobilu a integrují ji s audiosystémem vozidla. V posledních několika měsících společnost Sygic implementovala četná vylepšení uživatelského rozhraní, a tím dále zvýšila intuitivnost a bezpečnost navigace prostřednictvím displeje automobilu. Mapu lze zvětšovat a zmenšovat dotykem a body zájmu jsou nyní uspořádány přehledněji.

Už žádné rozptylování při řízení

Během navigace prostřednictvím displeje auta může spolujezdec přidávat zastávky na trase přes displej telefonu. Telefon lze případně využít jako palubní kameru nebo head-up displej, aby při řízení nedocházelo k rozptylování. „Záznamy z palubní kamery mohou být při dokazování kolizí nebo nehod na silnici nenahraditelným důkazem. Head-up displej je pak vynikajícím společníkem při dlouhých nočních jízdách, protože výrazně zkracuje dobu, kdy se řidič nesoustředí na vozovku před sebou. Tato funkce je nejméně rozptylující alternativou navigace. Řidiči se tak mohou soustředit na cestu a zároveň využívat základní vizuální pokyny,“ Lukáš Dermek, vedoucí produktového oddělení společnosti Sygic, vysvětlil dlouhodobou ambici společnosti integrovat inovace, které zvyšují bezpečnost silničního provozu.

Univerzální podpora na neznámých místech

Pokud cestujete do neznámých končin, nepochybně oceníte funkce, jako jsou upozornění na rychlostní radary, navigace Real View s rozšířenou realitou, satelitní mapy a navádění na složitých křižovatkách s několika jízdními pruhy. Mapy dále obsahují varování před ostrými zatáčkami a informace o délce tunelů. Někteří lidé totiž mají rádi komplexní údaje o trase, které zvyšují předvídatelnost jízdy.

Tajné tipy, které by měl znát každý

Pro rodiny a přátele máme fantastický tip, a tím je možnost sdílení tras v reálném čase, díky kterému si ostatní mohou zobrazit plánovanou trasu, aktuální polohu i odhadovaný čas příjezdu. Pokud si řidič splete nebo zapomene polohu zaparkovaného vozu, Sygic mu pomůže fotonavigací na základě GPS souřadnic uložených ve fotografiích vozu. V případě nouze mohou cestující sdílet svou aktuální polohu a rychle vyhledat nejbližší policejní stanici, nemocnici, lékárnu nebo autoservis pomocí tlačítka „Pomoc v okolí“ v hlavní nabídce navigace Sygic GPS.