Sygic Travel udostępnia nową witrynę i aplikację na iOS. Teraz 24 miliony interesujących miejsc jest wyświetlanych bezpośrednio na mapie

16. 05. 2018

Firma Sygic udostępnia aplikację Sygic Maps, pierwszą mapę online poświęconą podróżowaniu. W odróżnieniu od innych map online, Sygic Maps wyświetla interesujące miejsca bezpośrednio na mapie, dzięki czemu planowanie podróży i nawigacja są łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki zintegrowanemu kreatorowi można stworzyć plan podróży dzień po dniu, lub po prostu zapisać interesujące miejsca na później. Witryna internetowa zawiera także podręczny przewodnik turystyczny obejmujący ponad 10 000 celów podróży, galerie zdjęć, filmy 360°, wyszukiwarkę hoteli oraz rekomendowane wycieczki i bilety. Sygic Maps zastępuje Sygic Travel.

Mapy do podróżowania
Oryginalny planer online, Sygic Travel, został przekształcony w Sygic Maps i znajduje się pod adresem maps.sygic.com. Jak sama nazwa wskazuje, mapa jest teraz punktem centralnym. „Do tej pory skupialiśmy się na szczegółowym planowaniu podróży. Nasi użytkownicy mogli planować podróż, wybierać atrakcje do odwiedzenia i rezerwować hotele. Teraz poza tą funkcjonalnością zamierzamy również przyciągnąć podróżujących, którzy chcą przeglądać mapę i odkrywać ciekawe miejsca. W przeciwieństwie do innych map online, pokazujemy te miejsca bezpośrednio na mapie” – mówi Lukáš Nevosád, wiceprezes ds. podróży w firmie Sygic.

Aplikacja Sygic Maps ma pełnoekranową mapę z paskiem wyszukiwania w lewym górnym rogu, podobnie jak Mapy Google. Podróżujący docenią także kartę „Przewodnik” ze zbiorami najważniejszych atrakcji dla ponad 10 000 celów podróży, zdjęciami, filmami 360° oraz polecanymi hotelami i wycieczkami. Planowane podróże i ulubione miejsca można zsynchronizować bezpośrednio z aplikacją Sygic Travel dostępną na iOS i Androida. Aplikacja na iOS ma również coś nowego do zaoferowania.

Zupełnie nowa aplikacja
Mapa jest teraz centralnym punktem aplikacji na iOS. Pomaga podróżującym w poznawaniu otoczenia i w orientacji. „Wystarczy otworzyć aplikację i zobaczyć wszystkie interesujące miejsca znajdujące się w okolicy. Dzięki naszym pakietom map offline mapa może być używana zarówno w trybie online, jak i offline. Oferuje ona już nie tylko możliwość szczegółowego planowania podróży, ale także odkrywania w jej trakcie. Aplikacja przyda się na przykład podczas popołudniowych wycieczek. Jako pierwsi na świecie łączymy mapę z przewodnikiem turystycznym. Pracujemy również nad podobną aktualizacją aplikacji Sygic Travel dla systemu Android” – dodaje Lukáš Nevosád.

Wizja
Oryginalna witryna poświęcona planowaniu podróży, pod adresem travel.sygic.com, będzie stopniowo przekształcana w magazyn podróżniczy. Ponadto zespół Sygic Travel stale poprawia zawartość, przygotowuje tłumaczenia na inne języki i pracuje nad integracją z urządzeniami typu smartwatch.