MWC 2019: Spoločnosti Sygic a Ford predstavili prvú prepojenú navigáciu pre nákladné vozidlá

25. 02. 2019

Najnovšia aktualizácia umožňuje vodičom nákladných vozidiel, dodávok, pickupov a karavanov s technológiou Ford SYNC® na vybraných trhoch vyhnúť sa úzkym cestám, nízkym mostom a iným obmedzeniam pre vozidlo.

Spoločnosť Sygic, ktorá ako jediný poskytovateľ navigačných služieb podporuje všetky štandardy na prepojenie s vozidlom, predstavila na kongrese MWC 2019 v Barcelone funkciu na prepojenie aplikácie Truck Navigation s palubným systémom vozidla. Súčasťou balíka je navigácia pre nákladné vozidlá a tiež množstvo iných praktických funkcií prispôsobených špeciálne pre komerčných vodičov.

Najnovšia aktualizácia umožní používateľom v offline režime odosielať špičkovú 3D navigáciu do informačno-zábavného systému vozidla a ťažiť z viacerých výhod bezpečnostných funkcií.

„Už od roku 2014 sa zasadzujeme za rozširovanie možností prepojenia. Segment nákladných vozidiel je pre nás ďalším medzníkom s početnými možnosťami týkajúcimi sa prepojenia, ktoré predstavíme už čoskoro,“ povedal Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

Aplikáciu Truck Navigation od spoločnosti Sygic s viacerými bezpečnostnými a inteligentnými funkciami používa každý deň viac ako milión profesionálnych vodičov. Mapy fungujú aj vo vidieckych oblastiach bez pripojenia na internet vďaka plnohodnotným offline mapám s 3D modelmi orientačných stavieb pre jednoduchšiu navigáciu.

Vodiči nákladných a kempingových vozidiel sa môžu spoľahnúť na niekoľko špeciálnych funkcií a prispôsobenú navigáciu vrátane možnosti nastaviť parametre vozidla spolu s maximálnou rýchlosťou, aby sa vyhli dopravným obmedzeniam, úzkym cestám a nízkym mostom.

Vodiči môžu pri plánovaní trasy používať rozšírenie Sygic Truck Route Sender pre prehliadač Google Chrome, ktoré umožňuje odoslať neobmedzený počet bodov trasy priamo do aplikácie Truck Navigation. Aplikácia optimalizuje trasu s cieľom dosiahnuť najlepší možný čas a šetriť palivo s možnosťou výberu z miliónov miest záujmu (POI), ktoré súvisia s nákladnými vozidlami a kempovaním.

„Pozorujeme obrovský potenciál v segmente prepojených navigácií pre tento druh vozidiel. Prepojené informačno-zábavné systémy implementuje stále väčší počet výrobcov nákladných vozidiel,“ vysvetľuje Martin Strigáč.

A dodáva: „Lepšia integrácia máp s údajmi zo snímačov vozidla a iných telematických systémov v tomto segmente je mimoriadne dôležitá pre zvyšovanie efektivity vozových parkov. Profesionálna navigácia so súpravou SDK preto otvára úplne nové príležitosti.“

Aplikáciu Sygic Truck Navigation si môžete stiahnuť bezplatne v obchodoch Apple App Store a Google Play. Ďalšie informácie o tom, ako spoločnosť Sygic integruje údaje zo snímačov vozidla, nájdete v nedávnom príspevku na blogu.