Aplikácia Sygic GPS Navigation umožňuje prepojenie s operačným systémom Android, ale platformu Android Auto spoločnosť Google stále nechce sprístupniť

05. 09. 2019

Spoločnosť Google tvrdohlavo odmieta otvorenie platformy Android Auto pre vývojárov máp a navigačných aplikácií spomedzi tretích strán. Platforma podporuje len ich navigačné aplikácie Mapy Google a Waze. Spoločnosť Sygic tlačí na Google, aby platformu Android Auto otvorili a umožnili tak zákazníkom s operačným systémom Android možnosť slobodného výberu.

Spoločnosť Sygic pridala do svojej aplikácie Sygic GPS Navigation, ktorej dôveruje viac ako 200 miliónov používateľov, podporu technológie MirrorLink pre používateľov zariadení s operačným systémom Android. Táto novinka umožní používateľom prepojiť ich smartfóny alebo tablety s operačným systémom Android priamo s displejom palubného počítača vo vozidle, rovnako ako to funguje v prípade technológie Apple CarPlay. Spoločnosť Sygic pridá neskôr v tomto roku ďalšie možnosti prepojenia vozidla a mobilných zariadení.

„Chceme, aby bola naša navigačná aplikácia dostupná všetkým, aj používateľom operačného systému Android. Bohužiaľ, platforma Android Auto, ktorá podporuje prepojenie väčšiny súčasných značiek vozidiel a smartfónov, ešte stále umožňuje len používanie navigačných aplikácií spoločnosti Google,“ povedal Martin Strigáč, výkonný riaditeľ spoločnosti Sygic.

„Minulý rok si spoločnosť Apple uvedomila, že otvorenie ich platformy CarPlay pre navigačné aplikácie tretích strán nepoškodí ich obchodné záujmy, ale naopak, že prinesie novú energiu a množstvo inovácií a zákazníci využívajúci platformu Apple CarPlay z toho môžu ťažiť,“ dodal Martin Strigáč.

Spoločnosť Sygic je priekopníkom v oblasti prepájania vozidiel už od roku 2014 a bola jednou z prvých spoločností, ktoré používateľom umožnili zobrazovať navigáciu priamo na displeji palubného počítača vozidla. Odvtedy spoločnosť Sygic podporuje takmer všetky štandardy na prepojenie vozidiel vrátane CarPlay, MirrorLink, Smart Device Link (SDL) a Bosch mySPIN.

„Pokiaľ spoločnosť Google neprestane blokovať trh zneužívaním svojho monopolného postavenia a neotvorí platformu Android Auto, ktorá je jednou z najobľúbenejších funkcií operačného systému Android, tak nedokážeme umožniť všetkým vodičom používať displej palubného počítača ich vozidla na zobrazovanie navigačných pokynov,“ vysvetľuje Martin Strigáč.

Najnovšia verzia aplikácie Sygic GPS Navigation s podporou technológie MirrorLink pre Android je k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play.